play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Śląsk

Sosnowiec: Umowa na remont wizytówki miasta podpisana. Sosnowiecka patelnia zmieni swoje oblicze

today25 listopada 2021

Background

Sosnowiecka patelnia zmieni swoje oblicze. Miejski Zakład Zasobów Lokalowych podpisał umowę na Remont Placu Stulecia. Całość prac ma zakończyć się na wiosnę przyszłego roku.

Miasto poinformowało o zawarciu umowy na remont sosnowieckiej patelni. Inwestycja będzie jednocześnie idealnym uzupełnieniem nowego wyglądu przestrzeni przed dworcem. Plac Stulecia jest jednym z najbardziej wyeksponowanych miejsc w Sosnowcu zarówno dla mieszkańców jak i przyjezdnych.

Jest to jednak główny punkt w mieście, bo jeżeli ktoś przyjeżdża na dworzec, to właśnie kieruje się w to miejsce. Powinno one zachęcać, powinno być reprezentacyjne dla naszego miasta, a tak nie jest. Wierzę w to, że na wakacje przyszłego roku będziemy tu przychodzić i korzystać z uroków centrum miasta – mówi reporterce Radia Piekary Jeremiasz Złotecki, wicedyrektor sosnowieckiego zakładu zasobów lokalowych.

Prace obejmą dolne patio, skarpy przy ruchomych schodach oraz plac przy pomniku Jana Kiepury. Pojawi się przede wszystkim więcej zieleni, a także elementów dekoracyjnych. Powstaną także nowe miejsca do odpoczynku, a dotychczasowa nawierzchnia ulegnie wymianie.

Chcemy zmienić nawierzchnię na nową. Pojawią się płyty o zwiększonej wytrzymałości i nośności. Zamontujemy nowy system odwodnienia, odprowadzający wody opadowe. Największą zauważalną zmianą w tej przestrzeni będzie nowy zieleniec. Swoista wyspa urządzona roślinami, z elementami dekoracyjnymi oraz małą architekturą. Odtworzone będą skarpy po obu stronach schodów ruchomych, także z miejscami na zieleń – przedstawia Złotecki.

Inwestycja zostanie podzielona na dwa etapy. Pierwszy z nich zakończy się w styczniu i będzie obejmował projekt koncepcyjny, a także wykonawczy. Drugą częścią będzie wejście w teren. Prace mają zakończyć się późną wiosną. Całkowity koszt inwestycji wyniesie blisko 1,3 mln zł.

fot.: UM Sosnowiec

Autor: Wojciech Czaputa


0%
Skip to content