play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Sosnowiec: Uwaga kierowcy! Kolejny etap prac na Ostrogórskiej

today12 kwietnia 2021

Background

We wtorek (13.04) na dobre rozkręcą się prace przy przebudowie kolejnej części ulicy Ostrogórskiej. To wiąże się z utrudnieniami już na wysokości Ronda Zagłębia Dąbrowskiego.

Prace ruszają na prawym pasie, zaraz za rondem, w kierunku ulicy Zegadłowicza w Sosnowcu. Utrudnienia polegające na zawężeniu drogi są związane z demontażem krawężnika i budową kanalizacji deszczowej. W miarę postępowania prac, konieczne będą dalsze zawężenia aż do skrzyżowania z ulicą Zegadłowicza.

W związku z tym wyłączony z ruchu zostanie środkowy pas ulicy Małachowskiego, tuż przed Rondem Zagłębia Dąbrowskiego.

To już trzeci i ostatni etap przebudowy ulicy Ostrogórskiej. Zakres tej części obejmuje: nową jezdnię, chodnik, drogę rowerową, doświetlone przejścia dla pieszych, w tym jedno z sygnalizacją oraz przebudowę sieci kanalizacyjnej deszczowej, sanitarnej, energetycznej i pozostałej infrastruktury. Ten etap powinien być gotowy w październiku.

– Myślę, że to będzie jedna z najpiękniejszych i najbezpieczniejszych ulic. Wszystkie te prace powinny być gotowe do października. Kierowców, mieszkańców prosimy o baczne zwracanie uwagi na znaki. Będzie troszeczkę utrudnień, ale to zaledwie kilka miesięcy i będziemy mieli całą piękną i bezpieczną drogę wraz z infrastrukturą dla rowerzystów – mówi Radiu Piekary Rafał Łysy z sosnowieckiego magistratu.

Koszt prac to 7,36 mln zł, z czego 3 mln to dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych.

We wcześniejszych etapach wybudowane zostało rondo w miejscu skrzyżowania z ulicą Jagiellońską, a także cała droga do granicy z Mysłowicami. Tam pojawiły się nowe chodniki, drogi rowerowe, doświetlone przejścia dla pieszych i parkingi.

 

Źródło/fot. UM Sosnowiec

Autor: Mateusz Terech


0%
Skip to content