play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Wiadomości

Sosnowiec: wahadło na Ostrogórskiej

today14 czerwca 2021

Background

Rusza kolejny etap przebudowy ul. Ostrogórskiej na odcinku od nowego ronda u zbiegu z ul. Jagiellońską do ronda Zagłębia Dąbrowskiego. Dotychczas prace prowadzone były bez poważnych zmian dla kierowców, teraz czas na prace kanalizacyjne, a to oznacza większe utrudnienia.

Wykonawca od poniedziałku (14 czerwca) zajmie się przebudową kanalizacji, która jest pod powierzchnią drogi co oznacza konieczność wprowadzenia ruchu wahadłowego na odcinku ok. 130 m za skrzyżowaniem z ul. Zegadłowicza do wjazdu prowadzącego do os. Cynamonowy Dom. Organizacja ruchu z sygnalizacją świetlną będzie obowiązywała przez dwa tygodnie.

To trzeci, ostatni etap przebudowy mającej ponad 1,6 km długości ul. Ostrogórskiej, który jest prowadzony na odcinku od nowego ronda (ul. Jagiellońska) do ronda Zagłębia Dąbrowskiego. Oprócz nowej jezdni zostaną wybudowane chodniki, droga rowerowa, doświetlone przejścia dla pieszych. Na przejściu dla pieszych obok przedszkola na skrzyżowaniu Ostrogórska/Zegadłowicza zostanie zainstalowana sygnalizacja świetlna. Prace obejmują również budowę nowej sieci kanalizacji deszczowej, sanitarnej, energetycznej i pozostałej infrastruktury.

Wcześniej wykonano ronda u zbiegu ul. Ostrogórskiej i Jagiellońskiej wraz z całą infrastrukturą oraz fragment ulicy do granicy z Mysłowicami. Prace powinny zakończyć się pod koniec września.

źródło/foto: UM Sosnowiec

Autor: Adam Grabałowski


0%
Skip to content