play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Zagłębie

Sosnowiec: Wake Zone Stawiki gotowe na Mistrzostwa Świata w Narciarstwie Wodnym

today6 września 2021

Background

Mieszkańcy Sosnowca i okolic znają Stawiki nie od dziś. To jedno z popularniejszych miejsc wypoczynku na terenie miasta. To właśnie w tym miejscu znajduje się Wake Zone Stawiki. Obecnie trwają tam przygotowania do Mistrzostw Świata w Narciarstwie Wodnym, które są zaplanowane na drugi weekend września. Jedno jest pewne, od 10 do 12 września najlepsi zawodnicy z całego świata opanują Stawiki i dadzą popis swoich umiejętności.

Wakebordziści i narciarze wodni z całego świata odliczają dni do Mistrzostw Świata w Narciarstwie Wodnym Polskiego Związku Motorowodnego i Narciarstwa Wodnego (PZMWiNW). Impreza zaplanowana jest na drugi weekend września. IWWF (International Waterski and Wakeboard Federation) czyli Międzynarodowa Federacja Narciarstwa Wodnego i Wakeboardingu wyraziła zgodę na organizację Mistrzostw Świata w Narciarstwie Wodnym przez Polski Związek Motorowodny i Narciarstwa Wodnego, którzy organizację imprezy powierzyli Wake Stawiki w Sosnowcu. Dla kompleksu sportowo-rekreacyjnego to ogromny zaszczyt, ale również i spore wyzwanie.

– Nie możemy się już doczekać Mistrzostw Świata w Narciarstwie Wodnym za wyciągiem. Jest to dla nas duże przedsięwzięcie. Organizacja i przygotowania są już praktycznie na finiszu, pozostaje nam jedynie oczekiwać gości i zawodników, z którymi bardzo długo się nie widzieliśmy. Liczymy na publiczność, na zainteresowanie tym sportem wśród dzieci i młodzieży. Mamy nadzieję, że narciarstwo wodne będą zdecydowanie bardziej popularnym sportem w Polsce niż do tej pory i my chcemy się do tego przyczynić! – mówi Dawid Kazek z Wake Zone Stawiki.

Partnerem wydarzenia jest Miasto Sosnowiec – Staramy się wspierać różne dyscypliny sportowe, Wake Zone Stawiki to świetne miejsce do spędzania wolnego czasu. Jest tu, na miejscu, niemal w sercu Sosnowca. Mam nadzieję, że reprezentanci Polski pokażą siłę – mówi Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Sportowcy z całego globu

Obok Mistrzostw Świata w Narciarstwie Wodnym nie można przejść obojętnie. Stawiki odwiedzą najlepsi zawodnicy z całego świata, jak: Simon Herrmann (Niemcy), Stepan Shpak (Białoruś), Nikita Papakul (Białoruś) i Tatiana Churakova (Rosja). Do walki staną reprezentanci: Ukrainy, Izraela, Słowacji, Francji, Austrii, Belgii, Holandii.

Nie możemy zapomnieć o mocnej reprezentacji Polski, w której skład wchodzi dwóch założycieli i członków Zarządu Wake Zone Stawiki: Dawid Kazek i Bartosz Pieczonka. Trzymamy kciuki za Polską reprezentację!

Przypominamy, że Mistrzostwa Świata w Narciarstwie Wodnym są organizowane co 2 lata. Ostatnie mistrzostwa miały miejsce w 2018 roku w Dniepropetrowsku na Ukrainie. W zawodach wzięło udział 57 zawodników z 12 krajów.

Zawodnicy zmierzą się w czterech konkurencjach: skoki, slalom, jazda figurowa, trójkombinacje.

To nie koniec. Imprezę odwiedzą reprezentacje:

  • Europejskiego Councilu Narciarstwa Wodnego,
  • Polskiego Związku Motorowodnego i Narciarstwa Wodnego,
  • Międzynarodowej Federacji Narciarstwa Wodnego i Wakeboardingu z Singapuru, Meksyku, Wielkiej Brytanii.

Więcej informacji na temat zbliżających się MŚ znajdziecie TUTAJ, czyli na oficjalnym fanpage’u Mistrzostw Świata w Narciarstwie Wodnym 2021.

Autor: Redakcja Radia Piekary


0%
Skip to content