play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Zagłębie

Sosnowiec: Wkrótce kolejny etap prac na ulicy Mikołajczyka. Co się zmieni dla kierowców?

today13 sierpnia 2021

Background

W środę, tuż po porannym szczycie, rozpoczyna się remont ulicy Mikołajczyka. To kolejny etap przemiany całej ulicy.

Przebudowa dotyczy 600-metrowego fragmentu ulicy: od ronda Ludwik do właśnie remontowanego wiaduktu nad torami kolejowymi. Wykonawcą robót jest firma Silesia Invest z Gliwic, a koszt prac to 880 tysięcy złotych.

-Co zmieni się na Mikołajczyka? – Całkowicie przebudowane zostaną dwa przejścia dla pieszych. Tam zostaną wydzielone azyle, a same przejścia będą dodatkowo doświetlone – Mówi wiceprezydent Sosnowca, Jeremiasz Świerzawski. Wykonawca wyposaży  w czujniki oświetlenia z detektorem ruchu. Pojawią się też „aktywne” znaki drogowe zasilane z baterii słonecznych.

Przy przejściach znikną bariery architektoniczne. Na całej długości pojawi się nowy asfalt. Co ważne, przy przebudowie nie ucierpi żadne drzewo.

-Prace ruszają w środę, 18 sierpnia, około godziny 9, a więc tuż po porannym szczycie. Tego dnia rozpocznie się frezowanie nawierzchni i regulacja urządzeń podziemnych. – Na ulicy mogą pojawić się miejscowe przewężenia, ale na początkowym etapie nie planujemy wprowadzenia zamknięć na tym odcinku – Dodaje wiceprezydent Sosnowca.

Prace na Mikołajczyka, podobnie jak i na samym wiadukcie, zakończą się jesienią.

źródło: UM Sosnowiec 

Autor: Marta Mosiołek


0%
Skip to content