play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Zagłębie

Sosnowiec wprowadza nowy system parkingowy

today3 sierpnia 2020

Background

Sosnowiec wprowadza nowy system parkingowy. Ten będzie obejmował elektryczne hulajnogi, które dotychczas były porzucane mi.n. na środku chodników, a nawet na drodze.

Sosnowiec mądry przed szkodą. By uniknąć problemu z bezładnie porzucanymi hulajnogami, miasto wprowadziło dla nich system parkingowy. Operator wprowadza rozwiązanie, zgodnie z którym, osoba pozostawiając sprzęt w niedozwolonym miejscu zostanie ukarana mandatem. Takie rozwiązanie ma zapobiec porzucaniu jednośladów.

Chcemy wcześniej zareagować na problem, który mógłby powstać, gdybyśmy nie wyznaczyli takich miejsc. Obserwujemy to na przykład w Katowicach, które przeżywają prawdziwe oblężenie jeśli chodzi o hulajnogi i rzeczywiście zdarza się, że one leżą w takich miejscach niedozwolonych – na chodniku, pasie drogowym. Ten sezon to rzeczywiście intensywny czas, kiedy te hulajnogi na poważnie weszły do Sosnowca. Dlatego zaproponowaliśmy operatorom na początek wyznaczenie kilkudziesięciu miejsc a docelowo stu, w których te hulajnogi będzie można zostawić – tłumaczył Rafał Łysy z Urzędu Miasta w Sosnowcu.

Dodał również,  że  za pozostawienie hulajnogi w przypadkowym miejscu operator doliczy do rachunku za wypożyczenie – 50 złotych.

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content