play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Zagłębie

Sosnowiec: Wywęszył je pies. Były ukryte w lodówce

today30 stycznia 2020

Background

Wywęszył je pies. Były ukryte w lodówce. Mowa o blisko 1400 porcjach amfetaminy. W sprawie zatrzymano 33-letnią kobietę, która w swoim mieszkaniu i komórce gospodarczej ukrywała środę psychoaktywne. Miejsce ukrycia narkotyków wskazał policjantom pies Służby Celno – Skarbowej.

Policjanci dotarli do informacji, że 33-latka z Sosnowca może posiadać większe ilości narkotyków. Kiedy weszli do zajmowanego przez nią mieszkania w dzielnicy Centrum, nie od razu odnaleźli środki odurzające – miejsce ich ukrycia szybko i precyzyjnie wskazał pies Służby Celno – Skarbowej, z którego pomocy korzystali podczas przeszukania.

Okazało się, że w mieszkaniu kobieta trzymała tylko niewielką ilość białego proszku, reszta ukryta była w lodówce stojącej w komórce gospodarczej przynależnej do mieszkania. W trakcie czynności funkcjonariusze przechwycili amfetaminę, której ilość wystarczyłaby do przygotowania blisko 1400 porcji narkotyku. 33-latka przyznała, że narkotyki należą do niej. Zatrzymana usłyszała zarzuty posiadania znacznej ilości i została objęta policyjnym dozorem. Za to przestępstwo grozi jej nawet 10 lat więzienia.

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content