play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Śląsk

Sosnowiec wznawia przebudowę ulicy Kukułek. Jest nowy wykonawca

today28 lutego 2022

Background

Prace przy ul. Kukułek zostaną wznowione. Po perturbacjach związanych z poprzednim wykonawcą za dalszą modernizację drogi odpowiedzialna będzie firma Silesia Invest. Dobra wiadomość jest też taka, że przebudowa obejmie więcej ulic.

Prace w tym miejscu rozpoczęły się w końcu w styczniu 2021 r. Przebudowę – za 5,9 mln zł – miała zrealizować firma Junkobud sp. z o.o. ze Świętochłowic. Niestety niemal od początku inwestycji nie przebiegała ona tak jak powinna. Finał był taki, że firma zeszła z placu budowy i prace zostały wstrzymane. Miasto rozpisało nowy przetarg. Ostatecznie za dokończenie inwestycji odpowiadać będzie firma Silesia Invest. Wartość umowy to niemal 5,5 mln zł.

Inwestycja przy ul. Kukułek to przede wszystkim wybudowanie 1,7 km nowej jezdni, ułożenie podbudowy drogi oraz nowy asfalt, a także chodnik i oświetlenie.

Mieliśmy tutaj niestety zamieszanie z tą inwestycją, ale liczymy, że to co złe w tej kwestii już za nami. Na pewno sytuacja nie mamy wpływu. Tak było w tym przypadku. Przepraszamy, że do takiej sytuacji doszło, ale nie była to wina miasta. Wracając do kwestii czysto technicznych. U niektórych kierowców nowa droga sprawia, że jeżdżą szybciej niż należy. Dlatego zadbamy o uspokojenie jazdy na tej drodze. W kilku miejscach pojawią się wyniesione skrzyżowania, co automatycznie spowoduje ograniczenie prędkości w ich rejonie – wyjaśnia Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Zmieni się również organizacja ruchu na ulicy 11 listopada. Kierowcy znów będą mogli korzystać ze zjazdu w ul. Kukułek od strony Niwki i Dańdówki.

Nie tylko ulica Kukułek

Umowa z nowym wykonawcą została rozszerzona, to znaczy, że zostaną przebudowane dodatkowe ulice, których w pierwszej umowie nie było – Szczególnie stan ulicy Koźlej jest zły. Dlatego ta ulica też będzie przebudowana, podobnie jak boczne fragmenty ulicy 11 Listopada. Liczę na to, że główna arteria czyli ulica Kukułek będzie gotowa w ciągu kilku miesięcy – wyjaśnia prezydent Sosnowca.

Okolice ulicy Kukułek to teren intensywnej budowy nowych osiedli mieszkaniowych, można śmiało powiedzieć, że w niedalekiej odległości od centrum miasta powstała nowa dzielnica. Jednak stan nawierzchni pozostawia wiele do życzenia, a co ważniejsze wzdłuż drogi dotychczas praktycznie nie było chodnika i oświetlenia.

Inwestycji towarzyszyć będzie budowa kanalizacji deszczowej, a także przebudowa sieci elektroenergetycznej, teletechnicznej, wodociągowej i gazowej.

Warto przypomnieć że przebudowa dostała dofinansowanie na kwotę blisko 2,9 mln zł z Funduszu Dróg Samorządowych.

Wykorzystamy te pieniądze w najlepszy możliwy sposób. Cieszę się, że nasze staranie i zmiany w Sosnowcu są doceniane w Urzędzie Wojewódzkim. To też realizacja obietnicy złożonej przez ze mnie oraz klub Koalicja Obywatelska Wspólnie dla Sosnowca  – dodał prezydent Sosnowca.

źródło: UM Sosnowiec 

Autor: Marta Mosiołek


0%
Skip to content