play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Zagłębie

Sosnowiec: Za znęcanie się nad bezdomnym trafił do aresztu

today23 czerwca 2020

Background

Za znęcanie się nad bezdomnym trafił do aresztu. Mowa o 30-latku, który 13 czerwca brutalnie pobił bezdomnego, który doznał licznych, groźnych obrażeń i złamań kości twarzy. W toku postępowania wykazano, że oprawca brutalnie zaatakował swoją ofiarę z błahego powodu.

Do zdarzenia doszło 13 czerwca w dzielnicy Pogoń. Na jednym z osiedli doszło do bardzo brutalnego pobicia bezdomnego mężczyzny. W wyniku czego 62-latek doznał rozlicznych i groźnych obrażeń oraz złamań kości twarzy. Pokrzywdzony miał w zwyczaju przebywać w jednej z zewnętrznych wiat śmietnikowych na terenie osiedla. Zgodnie z ustaleniami śledczych, to właśnie stanowiło przyczynę konfliktu z jednym z mieszkańców, który okazał się sprawcą pobicia. Policjanci ustalili przebieg zdarzenia, z którego wynika, że nastoletnia mieszkanka posesji, wyrzucając śmieci, zauważyła bezdomnego we wnętrzu wiaty, przez co bardzo się wystraszyła. Postanowiła opowiedzieć o zdarzeniu partnerowi swojej matki, a ten postanowił przegonić mężczyznę z miejsca bytowania. Wspólnie z inną osobą skatował 62-letniego bezdomnego.

Brutalnie pobitego bezdomnego znaleźli mieszkańcy, którzy wezwali pomoc. Śledczy ustalili, kto odpowiada za przestępstwo, skompletowali materiał dowodowy i zatrzymali pierwszego ze sprawców. 30-latek usłyszał zarzuty, a Sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na 2 miesiące. W postępowaniu wskazano, że mężczyzna brutalnie skatował swoją ofiarę z błahego powodu, okazując przez to rażące lekceważenie obowiązującego porządku prawnego. Okoliczności takie powodują zaostrzenie kary. Aresztowanemu grozi do 3 lat więzienia.

 

źródło: KMP w Sosnowcu

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content