play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Śląsk

Sosnowiec: Zaatakował nożem sąsiada swojej byłej konkubiny

today7 stycznia 2020

Background

Zaatakował nożem sąsiada swojej byłej konkubiny. W sylwestrowy wieczór w Sosnowcu doszło do ataku z użyciem noża. 41-letni mężczyzna rzucił nożem w sąsiada swojej byłej konkubiny. Ostrze wbiło się w meblościankę tuż obok głowy niedoszłej ofiary.

Do zdarzenia doszło w sylwestrową noc, kiedy 41-letni mężczyzna zdecydował się złożyć „niezapowiedzianą wizytę” swojej byłej konkubinie. W mieszkaniu kobiety zastał jej sąsiada. Kiedy tylko go zobaczył, z odległości około 2 metrów rzucił w jego kierunku nożem. Ostrze wbiło się w meblościankę tuż obok głowy 62-latka.

Agresor na tym nie poprzestał. Zamierzał zaatakować mężczyznę ponownie drugim nożem, który miał przy sobie. Na szczęście do tragedii nie doszło dzięki zdecydowanej postawie pokrzywdzonego, który przygniótł atakującego do podłogi solidnym fotelem. Zatrzymanemu przez policjantów 41-latkowi grozić może nawet 10 lat więzienia, ponieważ prokurator przedstawił mu zarzut usiłowania spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na 2 miesiące.

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content