play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Zagłębie

Sosnowiec: Zaatakował ratowników i zniszczył karetkę

today26 lutego 2020

Background

Sosnowieccy policjanci zatrzymali mężczyznę, który w trakcie udzielania mu przez zespół ratownictwa medycznego pomocy zaatakował ratowników, kierował pod ich adresem groźby karalne i zniszczył wyposażenie karetki. Do zdarzenie doszło w centrum Sosnowca. 49-letniemu agresorowi może grozić nawet 5 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło we wtorek po południu w centrum Sosnowca. Zespół ratownictwa udzielał pomocy zakrwawionemu, nietrzeźwemu mężczyźnie, którego zdecydowano się przewieźć do szpitala na dalsze badania. W trakcie transportu mężczyzna stał się nagle agresywny, rzucił się na ratowników, kierował pod ich adresem groźby karalne i zniszczył wyposażenie karetki.

Na miejsce przyjechali policjanci, którzy skutecznie ostudzili agresję i zatrzymali 49-latka. Po badaniach, jakim został poddany w szpitalu, mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. W wydychanym przez niego powietrzu było ponad 2,5 promila alkoholu. Dzisiaj agresor usłyszał zarzuty naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego, jego znieważenia, kierowania pod jego adresem gróźb karalnych i zniszczenia wyposażenia karetki. Grozi mu za to do 5 lat więzienia.

Foto poglądowe

Autor: Marcin Hirnyk


0%
Skip to content