play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Zagłębie

Sosnowiec: Zamknął złodziei w piwnicy i wezwał policję

today30 sierpnia 2021

Background

Dzięki błyskawicznej rekcji jednego z mieszkańców, policjanci z Sosnowca zatrzymali włamywaczy na gorącym uczynku. Zamknięci na poziomie piwnic sprawcy, próbowali ukryć się w jednej z nich. Nos policyjnego psa nie zawiódł i chwilę później zostali zatrzymani.

Zgłoszenie o zdarzeniu policjanci dostali wczesnym rankiem. Jak wynikało z jego treści, mieszkaniec jednego z bloków przy ulicy Warneńczyka zorientował się, że w pomieszczeniach piwnic najprawdopodobniej właśnie działają włamywacze. By uniemożliwić im ucieczkę, zamknął sprawców na poziomie piwnic.

Kiedy na miejsce dotarli policjanci, okazało się, że faktycznie miało miejsce włamanie. Sprawcy w międzyczasie ukryli się w którymś z pozostałych pomieszczeń. Sprowadzony na miejsce policyjny pies szybko i bezbłędnie wskazał, w którym dokładnie. Obu mężczyzn zatrzymano. To mieszkańcy Sosnowca w wieku 33 i 43 lat. Odpowiedzą teraz za kradzież z włamaniem. Grozi im kara do 10 lat więzienia.

– Wyrazy uznania należą się czujnemu mężczyźnie, którego błyskawiczna reakcja pomogła policjantom schwytać sprawców na gorącym uczynku – mówi Radiu Piekary podkom. Sonia Kepper z sosnowieckiej policji.

Autor: Redakcja Radia Piekary


0%
Skip to content