play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Sosnowiec: Złamali zakazy i wyszli na wspólny spacer

today2 kwietnia 2020

Background

Spotkali się by porozmawiać – a będą musieli zapłacić mandat. Troje młodych mieszkańców Sosnowca zatrzymanych przez służby mundurowe. Ci za nic mieli zakaz wspólnego poruszania się po ulicy i wyszli na wspólny spacer. Każdy z nich musi teraz zapłacić karę.

Złamali zakazy i poszli porozmawiać. Trójka młodych osób spacerowała bez celu ulicami Sosnowca. A tego w obliczu pandemii koronawirusa robić nie można.

Tylko w pilnych sprawach

Policja przypomina, że w obecnym czasie spotkania towarzyskie mogą się skończyć tragicznie- każde z nich niesie ze sobą ryzyko przenoszenia się wirusa, który może poważnie zagrażać życiu wielu osób. Dlatego policjanci prowadzą działania, mające na celu egzekwowanie obowiązujących przepisów, nakładających na mieszkańców ograniczenia. Jednym z nich jest zakaz przemieszczania się po mieście, z wyjątkiem przemieszczania się danej osoby w celu wykonywania czynności zawodowych, zadań służbowych lub zaspokajania niezbędnych potrzeb związanych z bieżącymi sprawami życia codziennego. Wszystkie inne przypadki, kiedy mieszkańcy miasta przemieszczają się lub co gorsza, gromadzą w innym celu, są przez policjantów surowo karane.

Czterdzieści mandatów jednego dnia

Jak wylicza sosnowiecka policja, tylko wczoraj nałożyli 40 mandatów za różnego rodzaju naruszenia związane z pandemią Covid-19. Dodatkowo w 5 kolejnych przypadkach do sądu zostaną skierowane wnioski o ukaranie.

Autor: Adam Złotorowicz


0%
Skip to content