play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Śląsk

Sosnowiec: Zmiany w kursowaniu tramwajów. Rozkład zmieni się w poniedziałek

today27 stycznia 2021

Background

Uwaga ważne zmiany dla pasażerów tramwajów w Sosnowcu. Rusza przebudowa torowiska na Małachowskiego. Od przyszłego tygodnia rozpoczną się tam prace, które zmienią kursowanie niektórych linii.

Planując przemieszczanie się po Sosnowcu tramwajem trzeba wziąć pod uwagę zmiany w rozkładach i trasach niektórych z nich. Remont torowiska wymógł wyłączenie dla tramwajów przystanku na ulicy Małachowskiego w Sosnowcu.

-Od poniedziałku 1 lutego zostaną wprowadzone zmiany w organizacji ruchu. Tramwaje linii 24 będą kursować w relacji Sosnowiec Konstantynów Okrzei – Sosnowiec Ostrogórska, tramwaje linii 26 pojadą od Mysłowic Dworca do przystanku Pogoń Akademiki z pominięciem ulicy Małachowskiego, podobnie tramwaje linii 27 ominą ulicę Małachowskiego, kursując w relacji Sosnowiec Kazimierz Górniczy Pętla – Będzin Osiedle Zamkowe Pętla – tłumaczy w rozmowie z Radiem Piekary Andrzej Zowada z Tramwajów Śląskich.

Tymczasowo uruchomiona zostanie także linia nr 35 od pętli w Zagórzu do pętli w Milowicach. Z kolei kursy nocne zmienią się na linii nr 27. Prace na Małachowskiego w Sosnowcu potrwać mają do września.

Fot. Facebook/Tramwaje Śląskie

Autor: Mateusz Terech


0%
Skip to content