play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Zagłębie

Sosnowiec: Znęcał się nad żoną i 17-miesięcznym dzieckiem

today10 czerwca 2020

Background

Policjanci z Sosnowca zatrzymali mężczyznę, który znęcał się nad 17-miesięcznym dzieckiem swojej konkubiny. To, że dziecko jest pobite, mundurowi zauważyli w trakcie interwencji, przeprowadzanej w mieszkaniu agresora. Podczas dalszych czynności wyszło na jaw, że zatrzymany 26-latek ma w mieszkaniu narkotyki.

Sosnowieccy policjanci zostali wezwani na interwencję do jednego z bloków w dzielnicy Pogoń. Zgłaszającym był 48-letni mężczyzna, którego syn, przebywający w jego mieszkaniu, po awanturze nie chciał wpuścić do środka. Zgłaszający mężczyzna podejrzewał, że po jego wyjściu, mogło tam dojść do drastycznych wydarzeń. Mundurowi natychmiast poszli do wskazanego mieszkania.

26-latek na początku nikogo nie chciał wpuścić, jednak kiedy osoby obecne wraz z nim zrozumiały, że policjanci nie zrezygnują, brat agresora otworzył drzwi. W środku mundurowi zastali nietrzeźwego sprawcę awantury, oraz jego brata ze swoją konkubiną. Kobieta trzymała na rękach malutkie dziecko, które miało obrażenia na twarzy – widoczne były sińce i zaschnięta krew. Policjanci natychmiast wezwali na miejsce służby medyczne, które otoczyły malca opieką. Okazało się, że matka dziecka, również pobita przez agresora, uciekła z mieszkania chwilę wcześniej.

Sprawca został zatrzymany. W jego organizmie był blisko promil alkoholu. W trakcie dalszych czynności policjanci znaleźli w mieszkaniu również należące do zatrzymanego narkotyki. Prokurator, po analizie materiału dowodowego zgromadzonego przez śledczych, zdecydował o przedstawieniu 26-latkowi zarzutów znęcania się, w tym nad osobą nieporadną. Za to przestępstwo może on trafić do więzienia nawet na 8 lat. Podejrzany odpowie również za posiadanie narkotyków. Sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące.

Foto i źródło: Policja Sosnowiec

Autor: Marcin Hirnyk


0%
Skip to content