play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Zagłębie

Sosnowiecki Budżet Obywatelski. Rusza głosowanie

today24 września 2020

Background

W piątek, 25 września startuje głosowanie w 7. edycji Budżetu Obywatelskiego w Sosnowcu. Mieszkańcy mogą wybierać spośród 104 propozycji. Projekty, które zyskają najwięcej głosów zostaną zrealizowane w przyszłym roku.

Nowe urządzenia na placach zabaw, wybieg dla psów, odnowienie skweru, remont drogi, nowe miejsca parkingowe i mnóstwo pomysłów, w tym także tych nowatorskich. Tak w skrócie wyglądają projekty zaproponowane przez mieszkańców w ramach 7. edycji BO. W sumie wybierać można spośród 104 projektów.

To bardzo ważne, aby zachęcać mieszkańców do głosowania. Trwa to chwilę, a wspólnie możemy odmienić najbliższą nam okolicę. Dotychczas, dzięki Budżetowi Obywatelskiemu w Sosnowcu, zrealizowaliśmy ponad 200 inwestycji. Od tych najmniejszych, jak choćby kilka ławek, aż do większych przedsięwzięć – mówi prezydent Sosnowca, Arkadiusz Chęciński.

Głosować mogą wszyscy mieszkańcy

Na formularzu należy podać imię, drugie imię, nazwisko, adres zamieszkania, datę urodzenia, numer telefonu, a także zaznaczyć oświadczenie o prawdziwości podanych danych i wyrażenie zgody na ich przetwarzanie. W przypadku braku drugiego imienia, należy wpisać słowo „Brak”.

Każdy mieszkaniec może oddać dwa głosy:
• jeden głos na projekt rejonowy (86 projektów),
• drugi głos na projekt ogólnomiejski.(18 projektów)
Uprawnionymi do głosowania są wszyscy mieszkańcy Sosnowca, bez względu na wiek. W przypadku osoby niepełnoletniej, należy podać imię i nazwisko rodzica/opiekuna. Głosować można na projekty z terenu całego miasta.

Głosowanie zaczyna się w piątek, 25 września, a swój głos na stronie www.obywatelski.sosnowiec.pl będzie można oddać do 5 października. W ubiegłym roku głos oddało 22 128 sosnowiczan. Do realizacji trafiło 28 projektów.

Źródło: UM Sosnowiec

Autor: Marta Mosiołek


0%
Skip to content