play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Sosnowiecki Park Maliny w rękach miasta. Odtąd ma tam być ładniej 

today11 lutego 2021

Background

Zmiana właściciela Parku Maliny w Sosnowcu. Ma przynieść zmiany na lepsze, porządek i nowe inwestycje. Teraz terenem zarządzać będzie miasto.

Park Maliny w rękach miasta – a to oznacza porządek i nowe inwestycje. Sosnowiec przejmuje teren w okolicy ulicy Andersa. Wcześniejszy właściciel, spółdzielnia mieszkaniowa 'Lokum’ miało problemy z jego utrzymaniem.

– Przedstawiciele spółdzielni wskazywali, że rok rocznie muszą z własnego budżetu wyasygnować około 40 tysięcy złotych na uporządkowanie tego terenu. Dlatego spółdzielnia zdecydowała się na wystawienie tego terenu na przetarg – mówi Radiu Piekary Rafał Łysy z Urzędu Miasta.

Koszty utrzymania parku zwiększały też stare, zagrażające bezpieczeństwu drzewa, wymagające wycinki. Jest już zgoda, żeby rozwiązać ten problem. Zajmie się tym nowy właściciel. Teren przejęło miasto Sosnowiec – teraz trzeba jeszcze podpisać odpowiednie dokumenty i w Parku będą mogły zachodzić zmiany na lepsze.

Przejęcie parku przez miasto oznacza między innymi to, że mieszkańcy będą mogli przeznaczyć na inwestycje w tym miejscu środki z Budżetu Obywatelskiego.

Autor: Mateusz Terech


0%
Skip to content