play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Zagłębie

Sosnowiecki szpital z nagrodą za rozwój medycyny transplantacyjnej

today31 maja 2021

Background

Milion złotych dla Szpitala św. Barbary w Sosnowcu. Placówka została nagrodzona przez Ministerstwo Zdrowia za tzw. aktywność donacyjną.  Środki z nagrody przeznaczone zostaną na zakup sprzętu dla Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii.

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny Nr 5 im. Św. Barbary w Sosnowcu został nagrodzony przez Ministerstwo zdrowia za największą aktywność donacyjną w latach 2017-2019. W ramach Narodowego Programu Rozwoju Medycyny Transplantacyjnej szpital otrzyma milion złotych dofinansowania na zakup sprzętu i aparatury medycznej dla Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii.
Serdecznie dziękujemy za docenienie aktywności donacyjnej w Naszym Szpitalu, a tym samym za uznanie dużego wkładu zespołu koordynującego, który identyfikuje, kwalifikuje oraz sprawuje opiekę nad dawcami. Przyznane środki pozwolą nam na podniesienie jakości działań w obszarze medycyny transplantacyjnej. – podkreśla Krzysztof Bestwina, Dyrektor WSS5.
Niebawem na Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii WSS5 trafi 19 nowych łóżek do intensywnego nadzoru o wartości 570 000 złotych, przenośny aparat USG do wykonywania wkłuć centralnych o wartości 100 000,00 złotych oraz 11 zestawów dla stanowisk intensywnej terapii (tj. pompy strzykawkowe, pompy objętościowe, stacje dokujące).
-Zakupiony ze środków Ministerstwa Zdrowia sprzęt pomoże w sprawowaniu jeszcze lepszej, bardziej nowoczesnej opieki nad pacjentem wymagającym stałego nadzoru. – dodaje dr n. med. Dorota Dudek-Dyczkowska, Kierownik Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii.
źródło: WSS5

Autor: Marta Mosiołek


0%
Skip to content