play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Piekary Śląskie

Spacerujesz dziś po Piekarach Śląskich? Policja ma Cię na oku

today7 lipca 2021

Background

Piesi w Piekarach Śląskich pod czujnym okiem mundurowych. Dziś w mieście prowadzona jest policyjna akcja „Bezpieczny Pieszy”. Jej podstawowym celem jest zwiększenie bezpieczeństwa pieszych oraz kontrola stosowania się przez nich do przepisów ruchu drogowego.

Stróże prawa oprócz codziennych kontroli prowadzą takie działania jak „Bezpieczny Pieszy”. Mają one na celu zwiększenie bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego. Prowadzone są kontrole stosowania się przez nich do obowiązujących przepisów. Priorytetem akcji jest ograniczenie ilości zdarzeń z udziałem pieszych oraz podniesienie świadomości wśród kierujących samochodami, że są oni pełnoprawnymi uczestnikami ruchu drogowego. Zwracana będzie uwaga pieszym, że ich bezpieczeństwo w dużej mierze zależy również od nich samych. W kilku wytypowanych miejscach miasta, policjanci prowadzić będą wzmożone kontrole.

– Będziemy bacznie przyglądać się pieszym i będziemy reagować na łamanie przez nich przepisów, chodzi o niekorzystanie z przejść dla pieszych oraz korzystanie z telefonów komórkowych podczas wchodzenia i przechodzenia przez jezdnię. Policjanci zwrócą też uwagę na kierowców. Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu, bez względu czy poruszamy się na 2 lub 4 kółkach, o zachowanie ostrożności w rejonach pasów – mówi sierż. szt. Łukasz Czepkowski z piekarskiej policji.

Policyjnych patroli trzeba się spodziewać szczególnie w centrum miasta, czyli w rejonie ulicy Bytomskiej czy Wyszyńskiego.

Jutro działania „Prędkość” w Piekarach Śląskich

Jutro policjanci z Piekar Śląskich przeprowadzą działania „Prędkość”. Nadrzędnym celem działań jest zmniejszenie ryzyka powstawania wypadków poprzez egzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania obowiązujących ograniczeń prędkości. Niemniej jednak policjanci zwracają uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem.

Zaplanowane działania mają charakter prewencyjny. Jednak kierujący, którzy nie będą stosować się do ograniczeń prędkości, a szczególnie Ci, którzy będą tę prędkość rażąco przekraczać, muszą liczyć się z konsekwencjami prawnymi.

Policjanci apelują do kierujących, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także zwalniali w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają szczególnej ostrożności. Taka wzmożona czujność niezbędna jest między innymi w okolicach przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerzystów oraz skrzyżowań.

Autor: Kamil Zatoński


0%
Skip to content