play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Slajder Pilne

Spaliły się zabudowania gospodarcze w Studzienicach. Kolejny taki pożar

today29 kwietnia 2021

Background

Trwa ustalanie okoliczności i przede wszystkim przyczyn wybuchu ognia w Studzienicach pod Pszczyną. W środku nocy strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze zabudowań gospodarczych, zlokalizowanych przy ulicy Wilczej. To kolejny taki pożar w tej miejscowości.

Słup dymu, jęzory ognia i żar tak wielki, że pękały szyby. Trudny do opanowania pożar wybuchł nocą w Studzienicach w powiecie pszczyńskim. Paliły się zabudowania gospodarcze.

Strażacy na ratunek

Strażacy informację o pożarze otrzymali w środku nocy. Gdy przyjechali na miejsce, płonął już cały budynek. Żar był tak duży że pękały szyby. Straty są znaczne, wyliczają strażacy z Pszczyny. Spłonął cały budynek wraz z tym co było w środku – to między innymi dwa pojazdy w tym laweta i elektronarzędzia. Szczęściem w nieszczęściu, nie ma osób poszkodowanych.

Kolejne takie zdarzenie

To już kolejny w ostatnich dniach pożar w Studzienicach. W niedzielę spaliła się tam hala magazynowa w strefie przemysłowej. Kilkanaście zastępów gasiło ten pożar. W środku były m.in. materiały chemiczne, stąd na miejsce skierowano także pluton ratownictwa chemicznego. Dym widać było z odległości kilku kilometrów. Obyło się bez ofiar. Spłonął dach hali, strażacy skupili się na ratowaniu pomieszczeń oraz zabezpieczeniu składowanej w środku chemii gospodarczej i materiałów drewnianych. Ruszyło ustalanie okoliczności i przyczyn obu zdarzeń.

Autor: Adam Złotorowicz


0%
Skip to content