play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Spektakl dla dzieci i podziękowanie dla lekarzy

today5 listopada 2020

Background

Szary i niepokojący czas postanowili wypełnić kolorem. Aktorzy Teatru Miejskiego z Gliwic nagrali w sieci spektakl dla najmłodszych – znane i lubiane przez wszystkich „Dzieci z Bullerbyn” Astrid Lindgren.  Dodatkowo, podziękowali lekarzom

To podnoszący na duchu gest w tym trudnych czasach! Aktorzy Teatru Miejskiego z Gliwic postanowili wesprzeć na duchu chore maluchy i ich lekarzy. W tym celu nagrali specjalne podziękowania.

Znany spektakl z dodatkami

Spektakl „Dzieci z Bullerbyn” w wersji online został wzbogacony o specjalną dedykację dla chorych maluchów, a także wyrazy wsparcia oraz podziękowania dla personelu medycznego. – Mamy nadzieję, że to początek naszej współpracy, że przed nami jeszcze wiele inicjatyw, które uda nam się przeprowadzić, jesteśmy przecież w jednym w mieście i walczymy o dobrą sprawę. Zapraszamy do teatru, gdy tylko będzie to możliwe, a póki co zapraszamy na spektakle w wersji online – powiedział Jerzy Jan Połoński, dyrektor artystyczny Teatru Miejskiego w Gliwicach.

„Dzieci z Bullerbyn” na zły czas

„Dzieci z Bullerbyn” na podstawie znakomitej powieści Astrid Lindgren, to ukłon w stronę wyobraźni i hołd dla dziecięcej, niczym nieskrępowanej wiary w siłę przyjaźni i uśmiechu. – Właśnie takich wartości, pozytywnych emocji, dobrej energii teraz potrzebujemy. Przecież w dzieciństwie to właśnie bajki nas uspokajały, a postaci fascynowały i wiele uczyły. Dziś świat tak bardzo pokiereszowany przez pandemię i inne wydarzenia – też potrzebuje świata bajek, kolorowego i wesołego, świata bajek, które uczą i dają wytchnienie. Dobrze, że są wśród nas tacy ludzie jak aktorzy Teatru Miejskiego w Gliwicach, którzy przez swoją pracę potrafią nas przenieść do bajkowego świata choć na chwilę – podkreśla Justyna Soroka, psycholog ze Szpitala Miejskiego nr 4 w Gliwicach.

Dziś Światowy Dzień Postaci z Bajek

5 listopada obchodzimy Światowy Dzień Postaci z Bajek. Spektakl w wersji online jest dostępny na kanale YT Teatru Miejskiego w Gliwicach.

(fot.: Teatr Miejski w Gliwicach)

Autor: Adam Złotorowicz


0%
Skip to content