play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Śląsk

Spektakl za spektaklem i gala Nagrody im. Kazimierza Kutza – otwiera się Teatr Śląski 

today12 lutego 2021

Background

Otwierają się dziś baseny, stoki, kina, ale też i teatry. Swoja działalność wznawia między innymi Teatr Śląski imienia Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach.

Rząd tydzień temu ogłosił zmiany w obowiązujących rygorach sanitarnych, które pozwalają między innymi na otwieranie teatrów dla publiczności. Bardziej ruchliwie będzie między innymi na deskach Teatru Śląskiego, który wznawia spektakle. Co publiczność znajdzie w repertuarze?

– W ciągu dwóch tygodni – 8 tytułów. Mamy nadzieję, że widzowie wrócą i chętnie zasiądą w naszych czerwonych, miękkich wygodnych fotelach. W repertuarze między innymi kultowa „Piąta strona świata” według prozy Kazimierza Kutza, który 16 lutego obchodziłby swoje urodziny. My na scenie w tym dniu będziemy nie tylko grać spektakl według „Piątej strony świata”, ale i po raz pierwszy wręczymy Nagrodę imienia Kazimierza Kutza – to bardzo ważny dzień – mówi reporterowi Radia Piekary Aleksandra Czapla-Oslizlo z Teatru Śląskiego.

Statuetka będzie przyznawana przez Teatr Śląski, wraz Miastem Katowice oraz Uniwersytetm Śląskim.
Nagroda ma na celu uhonorowanie twórcy za wybitne dokonania artystyczne, które odgrywają istotną rolę w aktualnej debacie publicznej, przyczyniając się do budowania społeczeństwa demokratycznego i tolerancyjnego. W tym roku uroczysta gala odbędzie się 16 lutego o 19:00 i będzie także transmitowana online. Szczegóły i bilety na teatrslaski.art.pl

– Poza śląskimi tytułami, między innymi, kochany przez widzów „Maydey”, czyli duża dawka śmiechu i farsy, ale i tytuł „Himalaje” – wciąż wszyscy jesteśmy pod wrażeniem zimowego zdobycia K2. To jest coś o czym marzył Jerzy Kukuczka. Przyjdźcie zobaczyć spektakl właśnie jemu poświęcony, o Himalajach, o zmaganiu się z samym sobą i największymi szczytami świata – opowiada w rozmowie z Radiem Piekary Aleksandra Czapla-Oslizlo z Teatru Śląskiego.

Bilety na spektakle dostępne są oczywiście w kasie oraz w Internecie.

 

Autor: Redakcja Radia Piekary


0%
Skip to content