play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Spółka Restrukturyzacji Kopalń: W tym roku nie będzie obchodów Barbórki

today24 listopada 2020

Background

Nie będzie obchodów Barbórki. Tegoroczne uroczystości wykluczają wprowadzone obostrzenia antycovidowe. Pracownicy Spółki Restrukturyzacji Kopalń będą mogli jednak w symboliczny sposób celebrować święto.

Ogłoszony przez rząd plan działań antycovidowych na najbliższe dni wyklucza w czasie do 27 grudnia 2020 wszelkie spotkania i zgromadzenia powyżej pięciu osób. Jedynym wyjątkiem są zgromadzenia organizowane w ramach działalności kościołów i związków wyznaniowych. Dlatego władze Spółki Restrukturyzacji Kopalń zrezygnowały z barbórkowych uroczystości. Przede wszystkim odwołane zostają przemarsze orkiestr górniczych wychodzących w tym dniu tradycyjnie z kopalń, przemarsze załóg górniczych przez dzielnice w drodze do kościołów, składanie kwiatów, a także odbywające się tradycyjnie w okresie Barbórki wręczanie odznaczeń.

Aby nie rezygnować całkowicie z uroczystego charakteru tego dnia, 4 grudnia 202o godz. 10.00 w Bazylice Imienia NMP i św. Bartłomieja w Piekarach Śląskich odprawiona zostanie okolicznościowa msza święta w intencji pracowników Spółki – transmitowana on-line. Pracownicy otrzymają link do transmisji wraz z linkiem do koncertu orkiestry górniczej „Power of Winds” z Bytomia.

 

Autor: Marta Mosiołek


0%
Skip to content