play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Polska

Spór w WORD. Protest, odwołane egzaminy i zawiadomienie do prokuratury

today13 maja 2021

Background

W Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego sytuacja jeszcze bardziej się zaogniła. Po tym jak większość pracowników w ramach protestu przestała pracować teraz pojawiły się zupełnie nowe okoliczności. Związki zawodowe zawiadamiają… prokuraturę.

Po tym jak egzaminatorzy i pracownicy obsługi klienta w ramach strajku odmówili pracy we wszystkich oddziałach terenowych WORD Katowice, niemałe problemy spotkały wielu przyszłych kierowców. Odwoływana jest część egzaminów na prawo jazdy w całym regionie.

Związkowcy domagają się podwyżek wyższych, niż te zaproponowane przez dyrekcję, z kolei dyrekcja informuje, że na większe pensje dla pracowników WORD Katowice po prostu nie ma. Trudna sytuacja finansowa ośrodka ma wynikać między innymi z pandemicznego kryzysu, który odbił się na budżecie WORD.

Teraz protest w katowickim WORD wzbogaca się o kolejną okoliczność. Władze związkowe „Solidarności 80” informują, że do prokuratury zostało złożone zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez dyrektora WORD.

– Jest problem z komunikacją, z dyrektorem WORD. Nasz Związek chciałby podjąć merytoryczną dyskusję. Jeżeli nam się mówi tylko, że nie ma pieniędzy, nie przekazuje się nam danych ekonomicznych i struktury zatrudnienia, ciężko w ogóle dyskutować merytorycznie. Uważam, że jeżeli faktycznie nie byłoby pieniędzy, a dyrekcja przekazałaby takie informacje, moglibyśmy normalnie rozmawiać jako partnerzy. A dyrekcja tych danych nie chce przekazać – coś w tym jest – mówi Radiu Piekary Sebastian Białkowski, wiceprzewodniczący związku „Solidarność 80”.

Związkowcy w zawiadomieniu zwracają uwagę, że dyrektor Łukasz Drob utrudnił działalność organizacji związkowej przez nieudzielenie informacji, a ponadto że dyrektor WORD uniemożliwiał prowadzenie sporu zbiorowego w sposób określony prawnie. To z kolei miało wynikać miedzy innymi  z wprowadzania w błąd pracowników WORD.

Wygląda więc na to, że sytuacja sporu pomiędzy związkowcami a dyrekcją WORD Katowice jeszcze bardziej się pogorszyła i nieprędko należy się spodziewać rozwiązania konfliktu.

Autor: Redakcja Radia Piekary


0%
Skip to content