play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Wiadomości

Spotkanie PiS: „Podjęto decyzje o zdecydowanych rozstrzygnięciach”

today21 września 2020

Background

Rząd mniejszościowy czy wcześniejsze wybory? Wciąż nie wiadomo. Na dzisiejszym spotkaniu kierownictwa PiS miały zostać podjęte kluczowe decyzje w sprawie przyszłości koalicji rządzącej. Mimo,  że  dobiegło ono końca, żaden z uczestników tych rozmów nie skomentował czego dotyczyło i jakie decyzje zostały podjęte. Na twitterze o zakończeniu spotkania poinformowała rzeczniczka PiS Anita Czerwińska:

Zakończyła się narada kierownictwa PiS. Podjęto decyzje o zdecydowanych rozstrzygnięciach. O szczegółach poinformujemy w stosownym czasie.

Co ze Zjednoczoną Prawicą? Czy politycy Porozumienia i Solidarnej Polski, w tym obecny szef resortu sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, pozostaną w rządzie?

Kryzys w Zjednoczonej Prawicy pojawił się po głosowaniu w Sejmie nad projektem noweli ustawy o ochronie zwierząt. Mimo dyscypliny podczas głosowania, przeciw ustawie opowiedziało się 38 posłów klubu PiS, w tym wszyscy posłowie Solidarnej Polski oraz dwóch z Porozumienia. Piętnastu innych posłów partii Jarosława Gowina wstrzymało się od głosu.

/zdjęcie poglądowe

Autor: Marta Mosiołek


0%
Skip to content