play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Wiadomości

Sprzedaż zabawek zaprowadziła ją do więzienia

today8 marca 2022

Background

Sprzedaż zabawek w internecie stała się dla mieszkanki powiatu żywieckiego źródłem dochodu. Kobieta nie wysyłała jednak swoim klientkom zamówionych towarów. Oszukała w ten sposób łącznie 41 osób. Oszustce może grozić kara nawet 8 lat więzienia.

Kobieta chciała dorobić w internecie. Sprzedaż zabawek stała się dla niej dodatkowym źródłem dochodu. Po otrzymaniu wpłaty nie wywiązywała się z zamówienia. W ten sposób oszukała ponad 40 osób. Sprawą zajęli się mundurowi z Węgierskiej Górki.

Sprzedaż zabawek zaprowadziła ją do więzienia

Policjanci z komisariatu w Węgierskiej Górce otrzymali informację o oszustwie, do którego miało dojść na jednym z portali internetowych. Internautka oferowała do sprzedaży ubranka dziecięce i zabawki, a po otrzymaniu wpłaty, nie wysyłała opłaconego zamówienia. Policjanci ustalili tożsamość sprzedającej. Okazało się, że jest to 26-letnia mieszkanka powiatu żywieckiego.

Handel w internecie nie był dobrym pomysłem

Jak ustalili śledczy, kobieta, posługując się fikcyjnymi danymi osobowymi, na różnych portalach internetowych oferowała do sprzedaży zabawki oraz ubranka dziecięce. Po otrzymaniu wpłat za sprzedawane rzeczy, nie wysyłała ich kupującym. W ten sposób oszukała 41 osób z całej Polski. Wartość wystawianych rzeczy wynosiła od kilkunastu do kilkuset złotych. 26-latka usłyszała już zarzuty. Za popełnione przestępstwo grozi jej kara do 8 lat więzienia.

Źródło: KPP Żywiec

Autor: Andrzej Zazgórnik


0%
Skip to content