play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Środki dopingujące przejęte przez śląskich celników

today24 kwietnia 2020

Background

Blisko 4 kg podejrzanych substancji proszkowych i 200 sztuk ampułek. Funkcjonariusze śląskiej Krajowej Administracji Skarbowej zabezpieczyli zabronione środki dopingujące. Przesyłki zostały wysłane z Azji.

Funkcjonariusze śląskiej KAS z Oddziału Celnego Pocztowego w Zabrzu regularnie zatrzymują podejrzane przesyłki wysyłane do odbiorców z województw: małopolskiego, śląskiego, opolskiego lub dolnośląskiego. W podejrzanych przesyłkach często znajdują zabronione substancje uznawane za doping.

Ostatnio w Oddziale Celnym Pocztowym mundurowi ujawnili 5 przesyłek, w których znajdowały się podejrzane substancje chemiczne. Przesyłki nie posiadały szczegółowych oznaczeń lub informacji o sposobie dawkowania, a także działań niepożądanych.

Łącznie mundurowi zatrzymali blisko 4 kg substancji zapakowanych w hermetyczne worki oraz 200 sztuk ampułek bez oznaczeń. W związku z podejrzeniami funkcjonariusze KAS przekazali próbki do badań. Wyniki badań laboratoryjnych potwierdziły, że były to substancje chemiczne, stosowane jako środki dopingujące w sporcie. Towar zajęto do postępowania, a sprawy przekazano do dalszego prowadzenia Policji.

Foto i  źródło: KAS Katowice

Autor: Marcin Hirnyk


0%
Skip to content