play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Polska

Stabilizacja liczby zakażeń sars cov2. Ciągle (za) dużo zgonów

today23 stycznia 2021

Background

W sobotnie przedpołudnie zaktualizowano epidemiczny raport za poprzednią dobę. Liczby bardzo podobne do tych z piątkowego zestawienia.

6322 zakażenia i ponad 10 tysięcy ozdrowieńców. W związku z covid 19 zmarło w Polsce niestety 346 osób. Co szósty, siódmy przypadek zakażenia dotyczy Mazowsza, województwo śląskie w środku zestawienia – 529 zakażeń i 30 zgonów.

Trwa rejestracja seniorów z grupy 70 plus, chętnych na szczepienie przeciw koronawirusowi. Zainteresowanie jest ogromne.

„Postuluję otwarcie galerii handlowych od pierwszego lutego” – tak mówił wicepremier Jarosław Gowin w odniesieniu do pytań luzowanie epidemicznych rygorów w obliczu spadków i lekkiej stabilizacji liczby zachorowań. Zaznaczył przy tym, że Polska zachowuje się w tym zakresie wyjątkowo, rozważając łagodzenie obostrzeń, podczas gdy w innych krajach Europy się je zaostrza. Uwolnienie handlu to początek – na luzowanie w innych sektorach gospodarki jest jeszcze zbyt wcześnie. Najważniejsze to ratowanie jak największej liczby istnień ludzkich zagrożonych epidemią covid 19.

Rząd zapowiedział, że o ewentualnych planach co do luzowania obostrzeń poinformuje w przyszłym tygodniu.

Autor: Adam Grabałowski


0%
Skip to content