play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Śląsk

Stadion Śląski: będzie punkt szczepień podczas Memoriału Kusocińskiego

today17 czerwca 2021

Background

W niedzielę, podczas odbywającego się na Stadionie Śląskim 67. Orlen Memoriału Janusza Kusocińskiego, kibice ponownie będą mogli zaszczepić się przeciwko COVID-19.

Punkt znajdować się będzie przed bramą nr 4 w ogólnodostępnym miejscu. Czynny będzie w godzinach 10.00-17.00. Zainteresowani będą mogli zaszczepić się jednodawkowym preparatem Johnson&Johnson. Ponadto dzieci od 12 roku życia będą mogły przyjąć pierwszą dawkę szczepionki Pfizer.

Mobilny punkt szczepień zlokalizowany przy Stadionie Śl. to pilotażowy program realizowany przez spółkę. Zamierzenie jest takie, by dostępny był w czasie trwania każdej imprezy organizowanej na obiekcie.

– Tego rodzaju przedsięwzięcia mają ułatwić mieszkańcom naszego regionu dostęp do szczepień i  zachęcić wciąż niezdecydowanych,. Został uruchomiony głównie z myślą o kibicach, którzy chcą wrócić na trybuny, dopingować swoich faworytów, a przy tym czuć się bezpiecznie. Zachęcamy do skorzystania z tej możliwości nie tylko kibiców, ale i wszystkich mieszkańców i odwiedzających Park Śląski, mówi Wojewoda Śląski Jarosław Wieczorek.

Punkt szczepień przy Stadionie Śląskim po raz pierwszy otwarto podczas Drużynowych Mistrzostw Europy w  Lekkoatletyce Silesia 2021, które odbyły się w ostatni weekend maja. Przygotowanych wówczas zostało blisko 600 dawek.

Dyrektor Stadionu Śląskiego, Bartłomiej Kowalski: – Kontynuujemy ideę szczepienia podczas wydarzeń odbywających się na naszym obiekcie. Pomysł spotkał się z dużym zainteresowaniem, z czego bardzo się cieszymy. Stadion Śląski jest prekursorem w  szczepieniu kibiców i mamy nadzieję, że w ślad za nami pójdą też inne obiekty w kraju.

źródło/foto: Stadion Śląski

Autor: Adam Grabałowski


0%
Skip to content