play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Stadion Śląski: Ekstremalny bieg z przeszkodami już w niedzielę!

today27 lipca 2021

Background

Aż 2 tysiące schodów, 6 km trasy i ponad 20 różnych przeszkód, będą mieli do pokonania uczestnicy Szturmu Śląskiego, który odbędzie się na stadionie w najbliższą niedzielę, 1 sierpnia. Dostępne są jeszcze ostatnie wolne miejsca.

 

To już trzecia edycja biegu z przeszkodami organizowanego na Stadionie Śląskim. Tegoroczna urozmaicona trasa poprowadzi przez różne kondygnacje „śląskiego giganta”, gdzie ustawiono poszczególne przeszkody o różnym stopniu trudności.

Uczestnicy wyruszą o godzinie 10:00. Zarówno start, jak i meta zlokalizowano na bieżni, na której podczas wielkich wydarzeń lekkoatletycznych rywalizują najlepsi sprinterzy świata.

 

Szturm Śląski to impreza przeznaczona dla wszystkich, którzy nie boją się wyzwań i chcą sprawdzić swoje fizyczne możliwości. Pula nagród to 3700 zł. Dodatkowo organizatorzy przygotowali specjalną lotną premię, a na najszybszych na tej trasie czekać będą atrakcyjne nagrody.

Wydarzenie dedykowane jest też najmłodszym, dla których przygotowane będą dwie trasy o długości 350 i 550 metrów, z pięcioma przeszkodami dopasowanymi odpowiednio do wieku. Bieg podzielono na trzy fale, w zależności od wieku: 3-6 lat, 7-10 lat oraz 11-15 lat.

 

Są jeszcze ostatnie wolne miejsca!

Zapisy online poprzez stronę trwają do jutra do godz. 21:00. Aczkolwiek udział w biegu będzie można zgłosić także w sobotę oraz niedzielę na miejscu, w godzinach działania biura zawodów.

– Impreza doskonale wpisuje się w charakter i infrastrukturę naszego obiektu, dlatego z powodzeniem gości tu już po raz trzeci. Szturm Śląski to zdecydowanie coś więcej niż tylko bieg po trasie, na której do pokonania są liczne przeszkody. Dla zawodników niewątpliwie jest to test własnej wytrzymałości i próba pokonania kolejnych granic. Życzę wszystkim uczestnikom dobrej i przede wszystkim bezpiecznej rywalizacji – mówi Dyrektor Generalny Stadionu Śląskiego, Bartłomiej Kowalski.

 

Ponadto w niedzielę na terenie Stadionu Śląskiego ustawiony zostanie krwiobus. Mobilny punkt oddawania krwi dostępny będzie w godzinach 12:00-15:00 przy wejściu na recepcję obiektu.

 

Organizatorami Szturmu Śląskiego są Stowarzyszenie Szturm oraz Stadion Śląski, a partnerem Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego.

 

LINK DO STRONY

 

Fot: Facebook/ Stadion Śląski

Autor: Weronika Manowska


0%
Skip to content