play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Śląsk

Stadion Śląski rozpoczął pilotażowy program szczepień przeciw COVID-19

today31 maja 2021

Background

Pilotażowe szczepienia przeciwko COVID-19 ruszyły w weekend na Stadionie Śląskim. Punkt szczepień był czynny podczas odbywających się na obiekcie Drużynowych Mistrzostw Europy. Jak zapowiadają wojewódzkie władze to dopiero początek, bo  akcja podawania antycovidowych preparatów planowana jest w czasie trwania każdej stadionowej imprezy.

W miniony weekend przy Stadionie Śląskim dostępny był mobilny punkt, w którym kibice biorący udział w Drużynowych Mistrzostwach Europy w Lekkoatletyce Silesia 2021 mogli zaszczepić się jednodawkowym Johnson&Johnson. Dla zainteresowanych przygotowanych zostało blisko 600 dawek.
Z myślą o publiczności, która po kilku miesiącach przerwy znów mogła dopingować sportowców na żywo, postanowiliśmy uruchomić punkt szczepień. Im szybciej się zaszczepimy tym szybciej trybuny Śląskiego znów będą mogły wypełnić się po brzegi fanami piłki nożnej, lekkiej atletyki, żużla czy muzyki. Dlatego gorąco zachęcaliśmy do skorzystania z tej możliwości – mówi Jakub Chełstowski, Marszałek Województwa Śląskiego.
To pilotażowy program, jednak zamierzenie jest takie, by punkt czynny był w czasie trwania każdej imprezy organizowanej na obiekcie.
W ten sposób wychodzimy ze szczepieniami wprost do mieszkańców. Mamy nadzieję, że takie udogodnienie, jak możliwość́ zaszczepienia się przed czy po wydarzeniu masowym sprawi, że coraz więcej osób odpowiedzialnie weźmie udział w Narodowym Programie Szczepień – podkreśla Jarosław Wieczorek, Wojewoda Śląski.

 

Punkt szczepień przy Stadionie Śląskim dedykowany był szczególnie widzom odbywającego się na obiekcie wydarzenia. Jedną z osób, która przyjęła szczepionkę był Bartłomiej Kowalski, CEO Drużynowych Mistrzostw Europy w Lekkoatletyce Silesia 2021.
Chcemy zapewnić wszystkim miłośnikom zarówno sportu jak i muzyki równy dostęp do szczepień, a przez to bezpieczny udział w wydarzeniach. Zależy nam na tym, by ludzie wrócili na stadion, mogli na żywo przeżywać te emocje, których nie zastąpi żaden ekran telewizora i nie mieć obaw przed ewentualnym zarażeniem – dodaje Bartłomiej Kowalski, CEO Drużynowych Mistrzostw Europy w Lekkoatletyce Silesia 2021 i Dyrektor Generalny Stadionu Śląskiego.

źródło: Stadion Śląski 

Autor: Marta Mosiołek


0%
Skip to content