play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Ruda Śląska

Stalker z Rudy Śląskiej groził żonie śmiercią

today24 sierpnia 2020

Background

Stalker z Rudy Śląskiej groził żonie śmiercią. Groźby karalne i uporczywe nękanie 40-letniej żony, z którą jest w trakcie rozwodu, to zarzuty, jakie usłyszał 40-letni mężczyzna. Rudzki sąd zadecydował, że sprawca musi zostać odizolowany.

Przestępstwo stalkingu zostało określone w art. 190 a kodeksu karnego. Polega ono na uporczywym nękaniu innej osoby, co wzbudza u niej uzasadnione okolicznościami poczucie zagrożenia lub istotnie narusza jej prywatność. Z taką formą przestępstwa stosowanego przez 40-latka wobec jeszcze swojej żony, zetknęli się kolejny raz policjanci z komisariatu w Rudzie. 40-letnia kobieta poprosiła policjantów o pomoc.

Z relacji zgłaszającej wynikało, że mąż, z którym jest w trakcie rozwodu, nie mogąc pogodzić się z jej odejściem, wysyłał jej wiadomości, w których groził jej pozbawieniem życia. To nie pierwsze tego typu zawiadomienie, w lipcu rudzcy policjanci przedstawiali już sprawcy zarzuty za podobne nękanie żony. Tym razem po zatrzymaniu 40-latka, śledczy i prokurator nie mieli wątpliwości, że dopóki mężczyzna nie zostanie odizolowany, nie zakończy nękania żony. Śledczy zgromadzili materiał dowodowy, z którym zapoznał się rudzki sąd, wydając decyzję o tymczasowym aresztowaniu mieszkańca Rudy Śląskiej.

 

źródło: KMP Ruda Śląska

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content