play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Polska

Stan rzek na Śląsku wciąż alarmowy. Woda stale się podnosi

today19 października 2020

Background

Stan rzek na Śląsku wciąż alarmowy. Woda stale się podnosi przez intensywne opady deszczu. Sytuacja z dnia na dzień robi się coraz poważniejsza. Z żywiołem walczą strażacy układając worki z piaskiem.

Stan rzek na Śląsku ciągle alarmowy. Najtrudniejsza sytuacja jest na przepływającej przez Śląsk i Opolszczyznę – Odrze. Poziom wody może sięgnąć nawet siedmiu metrów. Strażacy zabezpieczyli już brzegi rzeki workami z piaskiem i rękawami przeciwpowodziowymi.

Postawiliśmy tam jeden poziom szandorów. Monitorujemy też na bieżąco zarówno sytuację w mieście Brzeg, jak i całym powiecie brzeskim. Na tą chwilę najtrudniejszą sytuację mamy tutaj na wyspie, gdzie ten brzeg jest relatywnie najniższy, linia brzegowa jest nieregularna na różnych poziomach. Musimy działać z wyprzedzeniem, kiedy jest jeszcze na to czas – podkreślił komendant powiatowy PSP w Brzegu bryg. Dariusz Gieroń.

Po stronie naszego województwa, stany alarmowe przekroczone są na Odrze w Krzyżanowicach, Chałupkach i Raciborzu – Miedoni. Niepokojące sygnały płynął też z Pszczynki i Brynicy.

 

/zdjęcie poglądowe/pixabay.com

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content