play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Polska

Stan zagrożenia epidemiologicznego w Polsce? Konferencja Ministerstwa Zdrowia

today12 marca 2020

Background

Właśnie zakończyła się konferencja prasowa, w której udział wzięli Łukasz Szumowski i Waldemar Kraska. Minister Zdrowia mówił o działaniach, jakie zostały i zostaną podjęte w ramach walki z zagrożeniem epidemiologicznym w Polsce.

Łukasz Szumowski rozpoczął konferencje prasową od złożenia kondolencji rodzinie zmarłej pacjentki z Poznania. Przyznał, że kobieta w związku z inną dolegliwością przyjmowała leki obniżające odporność. Rodzina zmarłej kobiety również przebywa pod opieką medyczną. Nie ma w tej chwili zagrożenia dla ich stanu zdrowia.

– To pokazuje, że zagrożenie koronawirusem nie jest hipotetyczne – mówił Łukasz Szumowski. Obecnie w Polsce kwarantanną objęte jest ponad 1200 osób. – Wspólnie z policją kontrolujemy te osoby, czy pozostają w miejscu kwarantanny – dodał. Jedynie 16 osób nie zastosowało się do zaleceń.

Wczoraj WHO ogłosiło stan pandemii. – Dzisiaj zostanie wydane rozporządzenie dotyczące wprowadzenia stanu zagrożenia epidemiologicznego w Polsce – mówił minister zdrowia.

Łukasz Szumowski poruszył również temat jednoimiennych szpitali zakaźnych. Ma powstać 19 takich jednostek, które będą hospitalizowały osoby zakażone koronawirusem. W każdym województwie ma powstać minimum jeden taki szpital, a w nim 10% łóżek respiratorowych.

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content