play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Slajder Pilne

Stara czwórka pod lupą policji. Wspólna akcja na południu kraju

today27 maja 2021

Background

Sprawdzają jak jeździmy po 'starej czwórce’. Dziś policja drogowa z aż pięciu województw szczególnie bacznym okiem monitoruje zachowania kierowców na Drodze Krajowej numer 94.

Wspólne działania prowadzą mundurowi z komend ze Śląska, Małopolski, Podkarpacia, województwa Opolskiego i z Dolnego Śląska. To aż 675 kilometrów trasy do sprawdzenia.

Szanuj życie  bezpieczna DK 94

Na terenie 5 województw trwają działania kontrolno-prewencyjne pn. „Szanuj Życie – Bezpieczna DK 94’’. W działania zaangażowane są patrole z grupy SPEED z terenu województwa śląskiego, opolskiego, dolnośląskiego, małopolskiego i podkarpackiego. Policjanci w nieoznakowanych i oznakowanych radiowozach wyposażonych w wideorejestratory i laserowe mierniki prędkości oraz przy użyciu policyjnych dronów skupiają się na rejestrowaniu wykroczeń drogowych i egzekwowaniu przepisów kodeksu drogowego.

Ważna trasa

Droga krajowa nr 94 pełni funkcję bardzo strategicznego szlaku komunikacyjnego o bardzo dużym natężeniu ruchu. Jest położona równolegle do autostrady A4 i potocznie nazywana przez kierowców „starą czwórką”. Przebiega przez województwa opolskie, dolnośląskie, śląskie, małopolskie oraz podkarpackie. Całkowita długość wynosi 675 km.

Podczas dzisiejszych działań trwających w godz. 09.00-17.00 policjanci skupiają się przede wszystkim na wykroczeniach związanych z nieprzestrzeganiem limitów prędkości i przekraczaniem dopuszczalnej prędkości. Mundurowi zwracają również uwagę na inne naruszenia przepisów ruchu drogowego, w tym m.in. nieprawidłowe wyprzedanie, zmianę pasa ruchu, niestosowanie pasów bezpieczeństwa oraz niezgodne z przepisami korzystanie z telefonów komórkowych. Działania mają na celu poprawę bezpieczeństwa użytkowników dróg, a w szczególności zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych będących skutkiem przekroczenia dopuszczalnej prędkości przez kierujących pojazdami. Inicjatorem działań jest Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Opolu.

Autor: Adam Złotorowicz


0%
Skip to content