play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Staranował radiowóz. Ranni policjanci w szpitalu

today12 listopada 2020

Background

Staranował radiowóz i uciekł. Mowa o 30-latku, który wjechał na skrzyżowanie na czerwonym świetle. Mężczyzna pieszo uciekł z miejsca zdarzenia, ale kilka minut później został zatrzymany. W wyniku zderzenia policjanci z obrażeniami trafili do szpitala.

Do zdarzenia doszło w centrum Częstochowy w środę około godziny 18.20. Zgodnie ze wstępnymi ustaleniami policjantów, kierujący pojazdem Nissan Almera, jadąc Aleją Jana Pawła II w kierunku ulicy Armii Krajowej, nie zastosował się do sygnalizacji świetlnej i będąc na skrzyżowaniu z ulicą Dąbrowskiego, uderzył w prawidłowo jadący radiowóz, który skręcał w tę ulicę. Sprawca zdarzenia uciekł pieszo, jednak już po kilku minutach został zatrzymany przez funkcjonariuszy.

30-latek nie poddał się badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Została mu pobrana krew do badań, które stwierdzą czy w jego organizmie znajdował się alkohol lub środki odurzające. W wyniku zdarzenia ranna policjantka i policjant zostali przewiezieni do szpitala. Nadal trwają ich badania diagnostyczne. W szpitalu przebywa również zatrzymany sprawca.

Na miejscu do późnych godzin pracowali policjanci ruchu drogowego, którzy zabezpieczyli ślady i wykonali oględziny miejsca zdarzenia.

źródło/foto: Śląska Policja

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content