play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Pszczyna

Starostwo pszczyńskie zachęca do szczepień „od ręki”

today29 czerwca 2021

Background

W tym tygodniu nawet 200 osób dziennie może bez wcześniejszej rejestracji zaszczepić się przeciwko COVID-19 w Powiatowym Punkcie Szczepień Powszechnych w Pszczynie.

Szczepienia bez wcześniejszej rejestracji w pszczyńskim punkcie były możliwe już w minioną środę, czwartek i piątek. – Zainteresowanie akcją rośnie, dlatego w tym tygodniu zwiększamy pulę dawek na szczepienia bez wcześniejszej rejestracji. Od wtorku do piątku w naszym punkcie będzie mogło przyjąć pierwszą dawkę preparatu firmy Pfizer dodatkowo 200 osób dziennie – mówi Damian Cieszewski, wicestarosta pszczyński.

Powiatowy Punkt Szczepień Powszechnych przy ul. Zamenhofa 5a w Pszczynie czynny jest we wtorki od 12.00 do 20.00 oraz w poniedziałki, środy, czwartki, piątki od 8.00 do 20.00.

„(…) Elektroniczne skierowanie na szczepienie ma wystawione każda osoba powyżej 12. roku życia. Nie ma potrzeby wcześniejszego sprawdzania czy drukowania skierowania. Pracownicy punktu na podstawie numeru PESEL zweryfikują dane w systemie i będzie możliwe zaszczepienie się” czytamy w informacji starostwa, które jest organizatorem punktu. Od 27 kwietnia wykonano tu 18 226 szczepień, w tym 5852 drugą dawką.

źródło/foto: Powiat Pszczyna

Autor: Adam Grabałowski


0%
Skip to content