play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Śląsk

Sto nowych miejsc w sosnowieckim żłobku miejskim

today21 stycznia 2020

Background

Sto nowych miejsc w sosnowieckim żłobku miejskim. Coraz bliżej otwarcia nowego oddziału żłobka miejskiego w budynku przy ul. Suchej 23. Będzie to największy oddział, w którym za kilkanaście dni znajdzie opiekę 100 dzieci.

Całkowity koszt modernizacji budynku wraz z wyposażeniem wyniósł ponad 4,5 mln zł.  Nowy oddział powstał m.in. dzięki funduszom, które miasto otrzymało w ramach programu Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej „Maluch+”. Warto w tym miejscu podkreślić, że miasto na adaptacje budynku pozyskało największą w województwie śląskim dotację z resortowego programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 „Maluch+”2019 w wysokości 2,2 mln zł. Pozostałe fundusze pochodzą z kasy miasta.

– Oprócz dostosowania budynku w ramach otrzymanych środków zostały kupione łóżeczka i leżaki z materacami, przewijaki, pościel, śliniaki, a także meble, zabawki i pomoce dydaktyczne dla dzieci. Dodatkowo z budżetu miasta przekazane zostały fundusze na dalsze wyposażenie żłobka – podkreśla Anna Jedynak, pełnomocnik prezydenta ds. funduszy zewnętrznych, polityki społecznej i komunalnej.

W budynku przy ul. Suchej 23 mieściło się wcześniej Centrum Opiekuńczo-Wychowawcze  Pomocy Dziecku i Rodzinie. Budynek został przebudowany i dostosowany do potrzeb dzieci w wieku do lat 3. Utworzono nowe sale, toalety, kuchnie, szatnie, nowy hol wejściowy wraz z wózkownią, dobudowano windę, umożliwiając tym samym dostępność pomieszczeń dla osób niepełnosprawnych. Przed budynkiem wydzielono miejsca parkingowe, nowy plac zabaw. Powstał także taras dla najmłodszych dzieci. W całym budynku został wykonany remont instalacji wewnętrznych.

Nowy 7-oddziałowy żłobek będzie w stanie pomieścić 100 dzieci. Dwa oddziały będą przeznaczone dla dzieci młodszych w wieku 20 tygodni -1,5 roku życia, a pięć będzie dla dzieci starszych w wieku 1,6-3 lat. Nowy oddział żłobka miejskiego zmniejszy o niemal połowę liczbę rodzin oczekujących na objęcie dziecka opieką żłobkową w Sosnowcu. Warto jeszcze dodać, że miasto dopłaca 500 zł do miejsca w żłobkach niepublicznych na terenie Sosnowca.

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content