play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Śląsk

Stoki, hotele i restauracje w Beskidach dostępne w lutym? Przedsiębiorcy otwierają biznesy

today22 stycznia 2021

Background

Nie chcą już dłużej czekać na decyzję premiera i nowe przepisy sanitarne. Ich sytuacja jest tak trudna, że zamierzają się posunąć do bardzo ryzykownego kroku. Restauratorzy, hotelarze i właściciele stoków narciarskich w Beskidach zamierzają, wbrew obecnie obowiązującemu prawu, otworzyć swoje biznesy dla turystów.

Szczepieni to bezpieczeństwo – ale też szansa na to, że szybciej będzie można wrócić do normalności. Rząd zaznacza, że decyzję o ewentualnym luzowaniu obostrzeń poda w przyszłym tygodniu. Na na to, z wielką nadzieją, czeka wielu przedsiębiorców.

Trudna jest sytuacja  między innymi hotelarzy i restauratorów. Póki co, przepisy sanitarne uniemożliwiają im normalne prowadzenie biznesów. Wielu z nich staje na skraju bankructwa, nie mogąc udźwignąć kosztów pracowniczych i opłat za najem i utrzymanie lokali.

Właściciele wyciągów, restauracji i hoteli z Beskidów mają dość tej trudnej sytuacji.  Zapowiadają, że 1 lutego otwierają swoje biznesy. Zdesperowani przedsiębiorcy uważają, że o dla nich być albo nie być.

Po pierwszym wiosennym lockdownie branża turystyczna była w zapaści – jednak teraz to już prawdziwa katastrofa.

Jeśli zapowiedzi okażą się być prawdziwe, 1 lutego ruszą wszystkie stacje skupione w Wiślańskim Skipassie.

Autor: Redakcja Radia Piekary


0%
Skip to content