play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Strategia rozwoju Gliwic. Miasto do rozmów zaprasza mieszkańców

today22 lutego 2021

Background

Jak mają wyglądać Gliwice w 2040 roku? Na to pytanie ma dać odpowiedź strategia, nad którą prace właśnie się rozpoczynają. Miasto do rozmów zaprasza mieszkańców.

To kluczowy dokument, który z pomocą mieszkańców wyznaczy kierunek, w którym ma zmierzać miasto. – Będziemy chcieli, aby Gliwice stały się miejscem zapewniającym dobrą pracę – mówi prezydent Gliwic Adam Neumann:

-Chcemy aby rozwijały się te wysokopłatne dziedziny. Takie jak informatyka, jak nowe technologie, jak wszystko co jest „topowe” na świecie. Oczywiście nie da się w ten sposób, że tylko takie dziedziny będą się rozwijać. Ta praca mięśni też jest potrzebna i tutaj nie chcemy nikogo dyskredytować. Miasto to wspólnota samorządowa. Miasto to zgodne współdziałanie wszystkich grup społecznych, wszystkich pracowników. Generalnie w Gliwicach promujemy prace.

Ważną rolę w tworzeniu strategii odegrają mieszkańcy dodaje Mariusz Śpiewok, zastępca prezydenta Gliwic:

-Będziemy mieszkańców pytali wprost, jak oni sobie wyobrażają Gliwice w 2040 roku. To oni powinni wyznaczyć ten komfort życia w mieście, który chcą osiągnąć, te spekty społeczne. Nie zależy nam na ogólnych sformułowaniach dotyczących samego miasta, ale zejście do dzielnicy, do podwórka.

Konsultacje będą miały formę warsztatów prowadzonych online , mówi Katarzyna Kobierska, naczelnik biura rozwoju miasta:

-Zaczynamy w przyszłym miesiącu. 4 marca rozpoczną się pierwsze warsztaty. Głównie będą się odbywać we wtorki i czwartki. Spotykamy się w 7 obszarach, dzielnice będą połączone geograficznie. Będziemy zapraszać do rozmów online, na temat tego jak się żyje w dzielnicach. Co jest najistotniejsze jeżeli myślicie o swoim sposobie funkcjonowania i życia w mieście.

Choć strategia dotyczy dopiero roku 2040 to dokument ma być gotowy pod koniec przyszłego roku.

zdjęcie: UM Gliwice

Autor: Marta Mosiołek


0%
Skip to content