play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Śląsk

Straż miejska w Bytomiu coraz lepiej wyposażona ZDJĘCIA

today3 lutego 2020

Background

Straż miejska w Bytomiu coraz lepiej wyposażona. Strażnicy miejscy, którzy na co dzień służą w eko-patrolu otrzymali 3 lutego z rąk prezydenta Bytomia Mariusza Wołosza i zastępcy prezydenta Waldemara Gawrona nowy sprzęt, który pomoże im w walce z nielegalnymi odpadami oraz smogiem.

Bytomscy strażnicy miejscy otrzymali dzisiaj nie tylko nowoczesnego drona, ale również zestaw aparatów kompaktowych, lustrzankę z dwoma obiektywami, a także lornetki oraz sprzęt niezbędny do obsługi drona. Łącznie z budżetu miasta na nowy sprzęt wydano około 8 tys. zł.

W grudniu 2019 roku bytomska Straż Miejska otrzymała dwa nowe samochody marki Dacia Duster. Służą one w codziennej pracy m.in.: ekopatrolu. Nowe samochody umożliwiają dojazd strażnikom miejskim w trudno dostępne miejsca, gdzie do tej pory był on utrudniony ze względu na warunki terenowe. Radiowozy są także wyposażone w nowoczesny system dźwiękowy, który umożliwia przekazywanie bezpośrednio z samochodów komunikatów i ostrzeżeń dla mieszkańców w razie wystąpienia niebezpiecznych sytuacji.

Autor: Redakcja Radia Piekary


0%
Skip to content