play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Wiadomości

„Strażacki Dzień Dziecka”. Niespodzianka dla małych pacjentów UCK

today1 czerwca 2020

Background

„Strażacki Dzień Dziecka”. Niespodzianka dla małych pacjentów UCK. Wozy strażackie, pokazy i ćwiczenia z udziałem strażaków, niespodzianki dla dzieci. Dzisiaj w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym im. prof.K.Gibińskiego ŚUM w Katowicach odbył się „Strażacki Dzień Dziecka” dla małych pacjentów z Oddziału Okulistyki Dziecięcej.

„Strażacki Dzień Dziecka”. Czas w szpitalu spędzają w całkowitej izolacji. Nie wolno im opuszczać oddziału ani spotykać się z najbliższymi. Mowa o 9 małych pacjentów oddziału okulistyki dla dzieci Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego na ulicy Ceglanej w Katowicach. Aby umilić najmłodszym czas, dzisiaj strażacy przygotowali dla nich niespodzianki, tym bardziej że okna oddziału wychodzą na parking, na którym stanęły wozy strażackie. Mówi kapitan Adam Kryla z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach.

  • cover play_arrow

    „Strażacki Dzień Dziecka”. Niespodzianka dla małych pacjentów UCK Anna Jurzyca

„Strażacki Dzień Dziecka”. Niespodzianka dla małych pacjentów UCK.  Na miejscu, pojawiły się dwa wozy strażackie z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach. Odbyły się pokazy i ćwiczenia (zwyżka). Pacjenci mogli podziwiać pracę strażaków przez okna, zostali także obdarowani drobnymi upominkami. Dzieci przygotowały własnoręcznie wykonane laurki.

Obchody dnia dziecka na oddziale to już tradycja. W minionych latach na zaproszenie lekarzy pokazy organizowali żołnierze, policjanci, czy zawodowi kierowcy… Dzieci przebywające na oddziale nie mogą opuszczać oddziału. Jednocześnie obowiązuje całkowity zakaz odwiedzin.

Autor: Anna Jurzyca


0%
Skip to content