play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Wiadomości

„Strażacki Dzień Dziecka”. Niespodzianka dla małych pacjentów UCK

today1 czerwca 2020

Background

„Strażacki Dzień Dziecka”. Niespodzianka dla małych pacjentów UCK. Wozy strażackie, pokazy i ćwiczenia z udziałem strażaków, niespodzianki dla dzieci. Dzisiaj w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym im. prof.K.Gibińskiego ŚUM w Katowicach odbył się „Strażacki Dzień Dziecka” dla małych pacjentów z Oddziału Okulistyki Dziecięcej.

„Strażacki Dzień Dziecka”. Czas w szpitalu spędzają w całkowitej izolacji. Nie wolno im opuszczać oddziału ani spotykać się z najbliższymi. Mowa o 9 małych pacjentów oddziału okulistyki dla dzieci Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego na ulicy Ceglanej w Katowicach. Aby umilić najmłodszym czas, dzisiaj strażacy przygotowali dla nich niespodzianki, tym bardziej że okna oddziału wychodzą na parking, na którym stanęły wozy strażackie. Mówi kapitan Adam Kryla z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach.

  • cover play_arrow

    „Strażacki Dzień Dziecka”. Niespodzianka dla małych pacjentów UCK Anna Jurzyca

„Strażacki Dzień Dziecka”. Niespodzianka dla małych pacjentów UCK.  Na miejscu, pojawiły się dwa wozy strażackie z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach. Odbyły się pokazy i ćwiczenia (zwyżka). Pacjenci mogli podziwiać pracę strażaków przez okna, zostali także obdarowani drobnymi upominkami. Dzieci przygotowały własnoręcznie wykonane laurki.

Obchody dnia dziecka na oddziale to już tradycja. W minionych latach na zaproszenie lekarzy pokazy organizowali żołnierze, policjanci, czy zawodowi kierowcy… Dzieci przebywające na oddziale nie mogą opuszczać oddziału. Jednocześnie obowiązuje całkowity zakaz odwiedzin.

Autor: Anna Jurzyca


0%
Skip to content