play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Polska

Strażacy kontrolują escape roomy w całej Polsce. Zamknięto 26 lokali

today7 stycznia 2019

Background

Po tragedii, do której doszło w jednym z koszalińskich escape roomów szef MSWiA Joachim Brudziński polecił podległym sobie służbom przeprowadzenie kontroli tych obiektów. Sprawdzono 325 takich miejsc, a 26 spośród nich zamknięto ze względu na wykryte tam nieprawidłowości.

Rzecznik Komendanta Głównego PSP poinformował, że do niedzieli przeprowadzono łącznie kontrolę 325 miejsc, w których prowadzona była działalność gospodarcza polegająca na organizacji zabawy typu escape room. Z uwagi na wykryte nieprawidłowości zamknięto 26 takich miejsc. Cztery z nich znajdowały się na Mazowszu. Rzecznik Państwowej Straży Pożarnej poinformował, że wystawiono ponad 30 mandatów. Podał równocześnie, że ujawniono ponad 1100 różnych nieprawidłowości w zakresie prowadzenia escape room. 406 spośród nich dotyczyły zagadnień związanych z ewakuacją.

 

Na Śląsku również zamykają

 

Kontrole prowadzone są również na Górnym Śląsku. W regionie zamknięto już cztery punkty. To wynik kontroli ponad 50 takich obiektów w całym województwie. Na Śląsku w 45 miejscach rozrywki strażacy znaleźli szereg uchybień, te przede wszystkim dotyczyły oznakowania, dostępności i szerokości dróg ewakuacyjnych.

 

Działania trwają

 

Strażackie kontrole trwają. Obejmują sprawdzenie warunków dotyczących przeprowadzania akcji ewakuacyjnej, wyposażenia przeciwpożarowego danego obiektu oraz przeglądów instalacji (elektrycznej, gazowej, kominowej). Rzecznik prasowy KG PSP poinformował, że do momentu wyjaśnienia przyczyn tragicznego zdarzenia do którego doszło w Koszalinie (zginęło wówczas 5 gimnazjalistek) strażacy rekomendują zaprzestanie korzystanie z tzw. escape roomów.

Autor: Andrzej Zazgórnik


0%
Skip to content