play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Śląsk

Strzelali do samochodów. Zniszczyli blisko 30 pojazdów

today20 kwietnia 2020

Background

Strzelali do samochodów. Zniszczyli blisko 30 pojazdów. To sytuacja, do której doszło w Rydułtowach. W związku ze sprawą zatrzymano dwóch mężczyzn. U jednego z nich zabezpieczono broń pneumatyczną.

Do zdarzenia doszło w niedzielę, w Rydułtowach. Do policjantów dotarła seria zgłoszeń dotyczących rozbitych szyb w zaparkowanych pojazdach na na terenie miasta. Po wstępnej ocenie szkód funkcjonariusze stwierdzili, że sprawca mógł strzelać do aut z broni gazowej na metalowe kulki. Policjanci przyjęli pierwsze zawiadomienia o przestępstwie i pojechali w rejon celem ustalenia sprawców tych uszkodzeń.

Śledczy przejrzeli nagrania z kilku monitoringów, na których widać dwóch mężczyzn. Jeden z nich trzymał w ręku przedmiot przypominający broń. Te same osoby widziane były także na stacji benzynowej. Mieli być pod wpływem alkoholu i irracjonalnie się zachowywać. W wyniku dalszych czynności operacyjnych policjanci ustalili personalia mężczyzny trzymającego w ręku broń.

W mieszkaniu zastali podejrzewanego o wandalizm 24-latka. W trakcie przeszukania znaleziono broń pneumatyczną wraz z metalowymi kulkami, którą zabezpieczono. Mężczyzna przyznał, że broń jest jego własnością, a także, że ubiegłej nocy wspólnie ze znajomym strzelali w samochody w Rydułtowach. Mundurowi jeszcze tego samego dnia zatrzymali drugiego ze sprawców. 22-latek potwierdził wersję kolegi.

Sprawcy zostali zatrzymani. Obaj twierdzili, że nie wyszli z domu z takim zamiarem, że nie planowali tego, a zrobili to będąc pod wpływem alkoholu. Po przedstawionych im zarzutach dotyczących uszkodzenia blisko 30 pojazdów o ich losie zdecyduje prokurator. Grozi im do 5 lat więzienia.

Policjanci z Komisariatu Policji w Rydułtowach proszą o kontakt osoby, którym w nocy z soboty na niedzielę zostały uszkodzone pojazdy.

Komisariat Policji w Rydułtowach tel. 47 8555-810

rydultowy@wodzislaw.ka.policja.gov.pl

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content