play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Śląsk

Strzelali do samochodów. Zniszczyli blisko 30 pojazdów

today20 kwietnia 2020

Background

Strzelali do samochodów. Zniszczyli blisko 30 pojazdów. To sytuacja, do której doszło w Rydułtowach. W związku ze sprawą zatrzymano dwóch mężczyzn. U jednego z nich zabezpieczono broń pneumatyczną.

Do zdarzenia doszło w niedzielę, w Rydułtowach. Do policjantów dotarła seria zgłoszeń dotyczących rozbitych szyb w zaparkowanych pojazdach na na terenie miasta. Po wstępnej ocenie szkód funkcjonariusze stwierdzili, że sprawca mógł strzelać do aut z broni gazowej na metalowe kulki. Policjanci przyjęli pierwsze zawiadomienia o przestępstwie i pojechali w rejon celem ustalenia sprawców tych uszkodzeń.

Śledczy przejrzeli nagrania z kilku monitoringów, na których widać dwóch mężczyzn. Jeden z nich trzymał w ręku przedmiot przypominający broń. Te same osoby widziane były także na stacji benzynowej. Mieli być pod wpływem alkoholu i irracjonalnie się zachowywać. W wyniku dalszych czynności operacyjnych policjanci ustalili personalia mężczyzny trzymającego w ręku broń.

W mieszkaniu zastali podejrzewanego o wandalizm 24-latka. W trakcie przeszukania znaleziono broń pneumatyczną wraz z metalowymi kulkami, którą zabezpieczono. Mężczyzna przyznał, że broń jest jego własnością, a także, że ubiegłej nocy wspólnie ze znajomym strzelali w samochody w Rydułtowach. Mundurowi jeszcze tego samego dnia zatrzymali drugiego ze sprawców. 22-latek potwierdził wersję kolegi.

Sprawcy zostali zatrzymani. Obaj twierdzili, że nie wyszli z domu z takim zamiarem, że nie planowali tego, a zrobili to będąc pod wpływem alkoholu. Po przedstawionych im zarzutach dotyczących uszkodzenia blisko 30 pojazdów o ich losie zdecyduje prokurator. Grozi im do 5 lat więzienia.

Policjanci z Komisariatu Policji w Rydułtowach proszą o kontakt osoby, którym w nocy z soboty na niedzielę zostały uszkodzone pojazdy.

Komisariat Policji w Rydułtowach tel. 47 8555-810

rydultowy@wodzislaw.ka.policja.gov.pl

Autor: Redakcja Radia Piekary


0%
Skip to content