play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Studenci z UŚ pomogą dzieciom z domów dziecka. „Obecny czas to dla nas sprawdzian z empatii, człowieczeństwa i odpowiedzialności”

today27 kwietnia 2020

Background

Zaangażowanie studentów w wolontariat i pomoc dzieciom w odrabianiu lekcji czy nauce języka obcego to przedsięwzięcie zainicjowane przez Wydział Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego o nazwie „Pouczmy się razem”. Pomysł jest odpowiedzią na potrzebę szczególnego wsparcia podopiecznych domów dziecka w trakcie pandemii koronawirusa.

 

  • cover play_arrow

    Studenci z UŚ pomogą dzieciom z domów dziecka. „Obecny czas to dla nas sprawdzian z empatii, człowieczeństwa i odpowiedzialności” Kamil Zatoński

  • cover play_arrow

    Studenci z UŚ pomogą dzieciom z domów dziecka. „Obecny czas to dla nas sprawdzian z empatii, człowieczeństwa i odpowiedzialności” Kamil Zatoński

 

Mówi rzecznik uczelni, Jacek Szymik-Kozaczko. Wsparciem może okazać się pomoc z zewnątrz, dlatego uczelnia zachęca studentów do zaangażowania się w wolontariat. Proponuje objęcie dziecka opieką w formie zdalnej. Może to być nie tylko pomoc w nauce czy odrabianiu lekcji, ale również proponowanie różnych, atrakcyjnych i rozwijających aktywności lub po prostu czas spędzony na rozmowach.

Dla wolontariuszy może to być ciekawe i rozwijające doświadczenie, praktyka pedagogicznych umiejętności, a przede wszystkim możliwość wykazania się postawą społecznej i obywatelskiej solidarności. Czas, który obecnie przeżywamy to sprawdzian z człowieczeństwa, empatii i odpowiedzialności, ale także okazja do sprawdzenia się.

Władze Uniwersytetu Śląskiego zachęcają studentów, w szczególności z kierunku pedagogika, ale nie tylko, do włączenia się w akcję. Każdy uczestnik otrzyma zaświadczenie o wolontariacie. Osoby zainteresowane, proszone są o kontakt w celu ustalenia szczegółowych zasad i warunków:

Autor: Kamil Zatoński


0%
Skip to content