Polska

Sukces reprezentacji Polski w Kotle Czarownic!

today12 listopada 2020

Background

Stadion Śląski znów szczęśliwy dla reprezentacji Polski. W meczu towarzyskim pokonaliśmy wczoraj Ukrainę 2:0. Bramki dla naszej kadry zdobyli Krzysztof Piątek w pierwszej połowie i Jakub Moder w drugiej odsłonie.

Wynik jest korzystny pomimo tego, że to Ukraińcy długimi momentami prezentowali się zdecydowanie lepiej, a nawet nie wykorzystali rzutu karnego na początku pojedynku.

Cieszymy się ze zwycięstwa, ale mamy tą świadomość, że graliśmy z bardzo dobrą drużyną, która patrząc na całe spotkanie, była lepszą drużyną. Mieliśmy dzisiaj w odpowiednich momentach szczęście, niewykorzystany rzut karny, ale ważną kwestią jest również to, że w takim dniu, grając z lepszą drużyną wygrana jest na plus. Mamy jednak świadomość tego ile popełniliśmy błędów, szczególnie w drugiej połowie, kiedy prowadziliśmy to spotkanie 2:0 i zabrakło naszego spokoju w rozegraniu, wyrachowania i było dosyć dużo takich irytujących błędów, prostych strat, które napędzały przeciwnika do kontrataków – mówił po meczu Jerzy Brzęczek.

Teraz przed naszą prezentacją dwa mecze Ligi Narodów. Najpierw czeka nas wyjazdowa potyczka z Włochami, a później kadra wróci na Śląsk, by zmierzyć się z Holandią.

Autor: Katarzyna Taras