play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
 • cover play_arrow

  Radio Piekary Radio Piekary

 • cover play_arrow

  Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Śląsk

Superhanys vs koronawirus. „Dowej pozór na higiena, zakrywej gymba kej kucosz”

today16 marca 2020

Background

Ma trochę rozładować napięcie wśród mieszkańców, ale przede wszystkim przypomnieć o sposobach walki z groźnym koronawirusem. W Chorzowie podstawowych porad w czasach epidemii udziela tamtejszy superbohater, czyli Superhanys. Ten w komiksie, po śląsku, wyjaśnia co trzeba robić, by nie doszło do zakażenia.

 • cover play_arrow

  Superhanys vs koronawirus. „Dowej pozór na higiena, zakrywej gymba kej kucosz” Redakcja Radia Piekary

 • cover play_arrow

  Superhanys vs koronawirus. „Dowej pozór na higiena, zakrywej gymba kej kucosz” Redakcja Radia Piekary

 

Mówi Kamil Nowak z Urzędu Miasta w Chorzowie. Chorzowianie SuperHanysa znają z komiksu na łamach gazety „Twój Chorzów”. Postać tworzona przez Jacka Siegmunda i Marcina Melona co miesiąc porusza tam ważny dla mieszkańców temat – wyjaśnia czym nie powinno się palić w piecach, tłumaczy jak skorzystać z miejskich rowerów czy przypomina o segregacji odpadów. W tym miesiącu temat nie mógł być inny niż koronawirus. W rysunkowej, przystępnej formie znany i lubiany SuperHanys wskazuje na podstawowe środki zapobiegawcze, aby zminimalizować ryzyko zakażenia tym wirusem.

Oprócz komiksu Urząd Miasta informuje chorzowian za pomocą na bieżąco aktualizowanej strony internetowej www.chorzow.eu. Najświeższe informacje pojawiają się też na oficjalnym fanpage Miasto Chorzów. Dodatkowo wszyscy zarejestrowani w systemie chorzowianie najważniejsze komunikaty otrzymują na swoje telefony drogą SMS-ową.

 

 

Autor: Redakcja Radia Piekary


0%
Skip to content