play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Polska

Światowy Dzień Raka Piersi. Fundacja dofinansuje zakup peruk

today15 października 2020

Background

Dzisiaj Światowy Dzień Raka Piersi. Fundacja dofinansuje zakup peruk. 18 tysięcy- tyle kobiet rocznie musi się zmierzyć z nowotworem piersi. Dzisiaj przypada Światowy Dzień Raka Piersi. W profilaktyce zachorowań na ten rodzaj nowotworu najważniejsza jest profilaktyka. Regularne wizyty u ginekologa i samobadanie raz w miesiącu- to najlepsza metoda, która wcześnie wykrywa guzy piersi, podkreślają lekarze. W Uniwersyteckim Centrum Klinicznym im. prof. K. Gibińskiego SUM w Katowicach stoją szklane gabloty z perukami-efekt współpracy placówki z Fundacją NU-MED, która dofinansowuje zakup peruk dla kobiet chorych onkologicznie. 

Badasz się regularnie? Dzisiaj Światowy Dzień Raka Piersi. Chirurgia, związana z nowotworami piersi bardzo mocno się rozwija. Coraz częściej stosujemy operacje oszczędzające. Usuwamy fragment piersi, węzły chłonne lub tylko jeden węzeł i później naświetlamy.  Ale pierś zostaje… Kiedyś robiliśmy duże operacje okaleczające, teraz tylko usuwamy guza. Bardzo często amputuje się piersi, ale pozostawia skórę i jednocześnie od razu wykonuje się rekonstrukcję tych piersi- mówi dr hab. n. med. Zoran Stojcev- kierownik Kliniki Chirurgii Onkologicznej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.

Specjaliści są zgodni, że utrata włosów przez kobiety jest jednym z najtrudniejszych doświadczeń w trakcie choroby onkologicznej. Szpital współpracuje z Fundacją NU-MED, która pozyskuje środki na dofinansowanie peruk dla kobiet, które straciły włosy z wyniku leczenia onkologicznego. NFZ refunduje zakup peruki w limicie zaledwie 250zł. Pacjentka, która wybiera droższą wersję może prosić fundację o dofinansowanie zakupu wybranej przez siebie peruki. Szczegóły na stronie fundacjanumed.pl

Autor: Anna Jurzyca


0%
Skip to content