play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Polska

Świerklaniec: Gmina z widokiem na… charytatywne serca!

today27 stycznia 2021

Background

Pierwszy był w Orzechu, drugi pojawił się w Świerklańcu. Kosze w kształcie serc stawiane są na terenie gminy Świerklaniec. Mieszkańcy mogą do nich wrzucać plastikowe nakrętki między innymi po napojach i chemii gospodarczej. Zebrany w ten sposób surowiec zostanie przekazany na cel charytatywny.

W Orzechu, na terenie skwerku przy boisku sportowym, „charytatywne serce” pojawiło się w grudniu przed Świętami Bożego Narodzenia. W Świerklańcu, możliwość wrzucania plastikowych nakrętek do specjalnego pojemnika jest od niedawna. Serce stoi przy skrzyżowaniu ul. Głównej i ul. Krótkiej obok Spółdzielni Handlowo-Produkcyjno-Usługowej. Wrzucając do kosza nakrętki można wesprzeć leczenie pięcioletniej Paulinki Szargut, która cierpi na chorobę genetyczną – neurofibromatozę. Dla dziewczynki pojawiła się nadzieja na terapię w USA. Niestety jest ona bardzo kosztowna, dlatego środki pozyskane ze sprzedaży nakrętek są przekazywane na ten cel.


-Pomaganie potrzebującym jest szlachetne i bardzo cieszy mnie to, że chętnie pomagają także mieszkańcy naszej gminy. Widać duże zaangażowanie w akcję. Kosz w Orzechu pierwszy raz wypełnił się po brzegi już po dwóch tygodniach, więc uważam, że jak na początek akcji to świetny wynik – komentuje wójt gminy Świerklaniec Marek Cyl.

 

Kosze na wniosek sołtysów Orzecha i Świerklańca zakupiła gmina Świerklaniec. Identyczne serca na nakrętki pojawią się w tym roku w pozostałych sołectwach gminy Świerklaniec: Nakle Śląskim oraz Nowym Chechle. Czerwone serca oznaczone zostały herbem gminy oraz hasłem reklamowym „Świerklaniec – gmina z widokiem…” na pomaganie rzecz jasna!

Fot: Urząd Gminy Świerklaniec

Autor: Gabriela Kokott-Drzyzga


0%
Skip to content