play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Śląsk

Świerklaniec: Obwodnica nie podzieli gminy. Wariant czerwony odrzucony

today28 października 2021

Background

To już pewne. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad rezygnuje z budowy obwodnicy Nakła Śląskiego w wariancie czerwonym. Droga nie podzieli Świerklańca.

Budowa obwodnicy Nakła Śląskiego i Świerklańca ma odciążyć drogę krajową nr 78, która często jest zakorkowana. Dodatkowo inwestycja pomoże wyprowadzić samochodów ciężarowych ze wspomnianej DK78. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przygotowała kilka wariantów przebiegu nowej trasy. Koncepcja „czerwona”, zakładająca wykonanie obwodnicy między Zalewem Nakło – Chechło, a Nowym Chechłem niemal natychmiast spotkała się ze sprzeciwem ze strony władz gminy, a także mieszkańców.

Nie zgodziliśmy się na wariant przebiegu obwodnicy pomiędzy Nowym Chechłem, a zalewem Nakło – Chechło. W tej sprawie wystosowałem do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad pismo z argumentami przeciw powstaniu obwodnicy w takim wariancie jak i również negatywnym skutkom, jakie ten wariant niesie za sobą – mówi naszej reporterce Marek Cyl, wójt gminy Świerklaniec.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w związku z zaistniałą sytuacją postanowiła całkowicie zrezygnować z wariantu czerwonego. Na ten moment nie wiadomo, który z pozostałych projektów zostanie zrealizowany.

 

fot: UG Świerklaniec

Autor: Wojciech Czaputa


0%
Skip to content